Кучма пояснив скандальну пропозицію не стріляти у відповідь на Донбасі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Представник України на переговорах вважає, що у населених пунктах треба дотримуватися режиму тиші.

Другий президент України та представник у тристоронній контактній групі (ТКГ) щодо Донбасу Леонід Кучма пояснив, що мав на увазі, коли говорив про пропозицію не стріляти у відповідь на вогонь окупантів.

Під час брифінгу в Адміністрації президента Кучма наголосив, що всі деталі щодо запровадження режиму тиші має прописати підгрупа ТКГ щодо безпеки до 19 червня. Він додав, що роками під час кожних домовленостей щодо припинення вогню вони не були дотримані.

"Ви ще знаєте одну проблему, яка існує на протязі цих років – провокаційні обстріли. Коли заїжджає якась установка чи в дитячий садочок, чи до хати якоїсь, чи взагалі в населений пункт. І веде обстріл наших територій. Скажіть, будь ласка, ми можемо, якщо бачимо, що йде з такого, умовно кажучи, дитячого садочка, ми можемо давати відповідь?" - поцікавився Кучма.

Експрезидент наголосив, що українські військові мають стріляти у відповідь, коли це відбувається за межами територій населених пунктів.

"Відповідь завжди давати треба, коли йдуть бойові дії на відповідній території, де немає таких населених пунктів, і так далі. Ми, все ж таки, повинні дотримуватися (режиму припинення вогню – Ред.) у цьому плані…", - додав Кучма.

Коли у нього конкретно запитали про те, чи є наказ президента про те, щоб українські військові не стріляли у відповідь, Кучма сказав: "Я ж не президент(…) Війну треба вести військовими засобами". 

Нагадаємо, раніше другий президент України Леонід Кучма запропонував прописати в угоді щодо режиму тиші на Донбасі пункт "не стріляти у відповідь". Він наголосив, що озвучив позицію президента України Володимира Зеленського. Переговори щодо ситуації на Донбасі відбулися у Мінську 5 червня. Про що говорили на переговорах - дивіться за посиланням→

Залиште свій коментар

Вибір редакції