Кулеба і Єрмак обговорили загрози "Північного потоку-2" у Конгресі США

Кулеба і Єрмак обговорили загрози "Північного потоку-2" у Конгресі США

Фото: Associated Press

За словами Кулеби, сенатори підтримують українську позицію щодо російського газопроводу.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та керівник Офісу президента Андрій Єрмак порушили питання загрози "Північного потоку-2" у Конгресі США.

Про це очільник української дипломатії розповів після переговорів з радником американського президента з питань безпеки Джейком Салліваном та сенаторами, пише "Укрінформ".

"Безумовно, ми обговорювали "Північний потік-2", особливо в Конгресі, - вказав міністр МЗС України. - Сенатори з великим задоволенням говорять про це... Але зараз, у найближчі три тижні, це буде час тихої дипломатії. Буде величезна кількість контактів, обмінів документами, переговорів, телефонних розмов, щоб вийти на результат".

За його словами, сторони "надали поштовху цьому процесові і зараз вийшли на фінішну пряму".

Кулеба також зауважив, що Україна розглядає "Північний потік-2" через призму своєї безпеки, не як економічний проєкт. Дипломат підкреслив, що в цьому "нас підтримують наші американські партнери".

Як повідомлялося, 4 і 5 серпня Кулеба і Єрмак перебували у Вашингтоні в межах підготовки візиту до США президента Володимира Зеленського.

Президент США Джо Байден очікує на зустріч з українським колегою Володимиро Зеленським у Білому домі 30 серпня 2021 року.

Нагадаємо:

  • США офіційно відмовилися поховати "Північний потік-2" на дні Балтійського моря. Так, адміністрація Байдена скасувала санкції щодо оператора газопроводу Nord Stream 2. AG і його гендиректора Маттіаса Варніга "відповідно до національних інтересів".
  • США і Німеччина вивчають можливості зміцнення енергетичного сектора України на тлі завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2".
  • Міністерство закордонних справ Німеччини опублікувало декларацію Вашингтона і Берліна щодо російського проєкту "Північний потік-2".
  • Також Меркель обговорила з Путіним "Північний потік-2" і транзит газу через Україну.
  • Зеленський на зустрічі з Байденом 30 серпня в Вашингтоні обговорить російський проєкт "Північний потік-2" як виклик безпеки для України і Європи.

Новини тижня: "Північний потік-2" – як домовленості Байдена і Меркель вплинуть на Україну

Новини тижня: "Північний потік-2" – як домовленості Байдена і Меркель вплинуть на Україну

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Єрмак очолив Офіс президента
Наступна публікація