Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кулеба назвав дату і умови, за яких можуть зустрітися Зеленський і Орбан

Кулеба назвав дату і умови, за яких можуть зустрітися Зеленський і Орбан

Зустріч Зеленського і Орбана може відбутися наступного місяця.

Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан можуть зустрітися у липні, але для цього потрібно виконати дві умови. Йдеться про засідання комісії з питань національних меншин та робочої групи щодо освіти.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на спільному брифінгу з міністром зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петером Сійярто у Києві 25 червня, передає "Укрінформ".

Очільник українського МЗС сказав, що сьогоднішнє засідання українсько-угорської комісії є одним з кроків до саміту на найвищому рівні, зустрічі Зеленського та Орбана.

"Українська сторона налаштована на проведення цього саміту в липні. Наскільки я зрозумів із сьогоднішньої нашої розмови з Петером, таке ж саме є бажання у наших угорських колег", – прокоментував Дмитро Кулеба.

Так, для проведення саміту є ще дві передумови. Перша – це комісія з питань національних меншин, яка має засідати у найближчі тижні. Друга – має відбутися засідання комісії з питань нацменшин та робочої групи з питань освіти.

"Ми маємо пройти певний шлях до зустрічі лідерів, щоб напрацювати масштабну амбітну програму для візиту, погодити текст меморандуму, який вони можуть підписати, і знайти рішення для проблемних питань у наших відносинах", - додам міністр.

Нагадаємо, взимку прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що для покращення відносин між країнами потрібна зустріч з представниками обох країн, зокрема із президентом України Володимиром Зеленським. 

Як повідомлялося, під час зустрічі міністрів закордонних справ України та Угорщини, представники останньої країни сказали, що блокують рішення щодо України в НАТО через освітнє законодавство, а також через закон про мову. Угорський дипломат пообіцяв не блокувати його лише після врегулювання всіх розбіжностей між країнами. 

Відео Кулеба розповів, як збирається нормалізовувати стосунки з Угорщиною

Завдання - нормалізувати стосунки з Угорщиною без перетину "червоних ліній", які є у України, розблокувати засідання комісії Україна-НАТО на найвищому рівні, яка була заблокована Угорщиною після ухвалення Закону про освіту. А також домовитися про спільні інвестиційні і інфраструктурні проєкти на території Закарпатської області.  

Кулеба розповів, як збирається нормалізовувати стосунки з Угорщиною

Залиште свій коментар

Вибір редакції