Кулеба назвав топ-3 напрямків, які буде розвивати Україна з новою адміністрацією Байдена

Дата публікації
Перегляди
1421
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кулеба назвав топ-3 напрямків, які буде розвивати Україна з новою адміністрацією Байдена

Фото: Associated Press

За словами міністра, потрібно додавати ще більше звуку до пісні стратегічного партнерства.

Україна хоче дуже динамічних і драйвових відносин зі Сполученими Штатами. 

Про очікування від нової адміністрації Байдена та топ-3 напрямків, які буде розвивати Україна, в інтерв'ю ТСН.ua розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Ми очікуємо рок-н-ролу. Ми хочемо дуже динамічних і драйвових відносин зі Сполученими Штатами. Америка й Україна є стратегічними партнерами. Це офіційно і фактично так. Тому нам потрібно додавати ще більше звуку до цієї пісні стратегічного партнерства. У нас є безпека. Це стовідсотковий пріоритет. У нас є трансформація України. Це те, де США можуть нам серйозно допомогти у зміцненні країни зсередини", - зазначив він. 

За словами міністра, третє питання — це відносини в економічній сфері — інвестиції в Україну, торгівля на світових ринках.

"Тому за цими трьома напрямами ми будемо пріоритетно працювати. Лише цим наші відносини не вичерпуються. Там величезний обсяг", - пояснив він. 

Крім того, Кулеба зазначив, що Україна була б задоволена, якби посада спецпредставника Держдепу щодо України була відновлена.

"Життя покаже. Досвід наявності цієї посади позитивний. Але рішення ухвалюватиме нова адміністрація США. Я хочу наголосити на іншому. Для мене дуже важливо, щоб Україною в Америці займався не лише спецпредставник. А щоб уся державна машина США усвідомлювала, що Україна — це суперважливий партнер в Європі", - сказав він.

Для цього, за словами міністра, треба, щоб у Держдепі, в Міноборони, Мінфіні, Конгресі — скрізь були прихильники України, які б допомагали розвивати відносини.

"А буде конкретна посада чи не буде — це вже другорядне питання", - резюмував він.

Своєю чергою, президент України Володимир Зеленський заявив, що був би не проти, якби США відігравали активну роль у переговорах у врегулюванні конфлікту з Росією. Мовляв, Україна дуже не хоче топтатися на місці. 

Як нова Адміністрація Байдена може змінити переговорний процес

Як нова Адміністрація Байдена може змінити переговорний процес

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Джо Байден - 46-й президент США
Дата публікації
Перегляди
1421
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація