Кулеба заявив, що Росія втратила монополію на політичний вплив

Кулеба заявив, що Росія втратила монополію на політичний вплив

Associated Press

За словами очільника українського МЗС, Москва вже давно перебуває в орбіті Пекіна.

Попри те, що Російська Федерація досі залишається потужним геополітичним гравцем в Євразійському регіоні, Москва потрохи втрачає свій вплив. Про це йдеться  у статті міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби для журналу Foreign Affairs, переклад якої опубліковано на сайті зовнішньополітичного відомства.

За слова українського міністра, досвід України доводить, що Росія поступово втрачає  монопольне становище, зокрема, у Центральній Азії. 

“З 2014 року Москва намагалася заблокувати доступ Києва до регіону, але ми знайшли способи обійти перешкоди. Наші послідовні зусилля з відновлення традиційно міцних торгівельних зв’язків, залучення діаспор та створення можливостей для навчання студентів в Україні почали приносити перші плоди”, - написав очільник МЗС. 

Дмитро Кулеба також вважає, що демократичний тиск на владу в Білорусі також не послабиться  попри “спроби підтримуваного Кремлем Олександра Лукашенка цементувати свою владу”. 

“Росія досі є сильною регіональною потугою. Але від Мінська на заході до Улан-Батора на сході, Москва давно втратила монополію на політичний вплив”, - підкреслив український міністр.  

Кулеба також порадив США та їхнім європейським союзникам облишити ідею про взаємодію із Кремлем, яка нібито може перешкодити зближенню РФ і КНР.  “Москва вже давно знаходиться в орбіті Пекіна, і швидше за все, сама чудово усвідомлює ризики подальшого зближення з набагато потужнішим Китаєм”, - зазначив він. 

Нагадаємо, раніше президент держави-агресора Володимир Путін опублікував статтю, в якій вкотре повторив пропагандистську риторику про "єдиний народ" та те, що нібито "Радянський союз об'єднав українські землі, пограбувавши Росію".

Наступна публікація