Кулеба зустрівся з головою МЗС Угорщини і домовився невдовзі відвідати з ним Донбас

Кулеба зустрівся з головою МЗС Угорщини і домовився невдовзі відвідати з ним Донбас

Twitter/Дмитро Кулеба

Обговорили зокрема питання угорської меншини.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зустрівся у Братислав (Словаччина) зі своїм угорським колегою Петером Сійярто. Обговорили зокрема питання освіти для угорської меншини, свідоцтва про вакцинацію та візит Сійярто на Донбас.

Про це Кулеба повідомив на своїй сторінці у Twitter. 

"На зустрічі у Братиславі ми з Петером Сійярто домовилися продовжити діалог з питань освіти і меншин на основі дотримання українського законодавства. Ми також домовилися укласти угоду про взаємне визнання сертифікатів вакцинації, аби наші громадяни могли подорожувати безпечно", - написав очільник МЗС України. 

У наступному дописі Кулеба повідомив, що у травні разом із Сійярто відвідає Донбас:

"Радий, що Петер прийняв моє запрошення здійснити поїздку на Донбас після початку головування Угорщини в Комітеті міністрів Ради Європи у травні".

Нагадаємо:

  • МЗС України вручило ноту протесту послу Угорщини в Україні Іштвану Ійдярто через факти політичної агітації угорських офіційних осіб на користь однієї з політичних партій на місцевих виборах України 25 жовтня. Крім того, у день виборів Сійярто закликав угорців Закарпаття підтримати на місцевих виборах політичну силу КМКС "Партія угорців України".
  • Вже 24 листопада, угорський політик Іштван Грежа прибув до українського КПП "Лужанка", щоб перетнути кордон і відвідати місто Берегове на Закарпатті. Утім, його зупинили на кордоні та назад повернули на батьківщину. Грежа був одним із високопосадовців, хто закликав підтримати на місцевих виборах політичну силу КМКС.
  • Згодом Служба безпеки України перевірила дії депутатів Сюртівської сільської об’єднаної територіальної громади у Закарпатській області, які під час присяги 
  • На Закарпатті депутати у День гідності і свободи України заспівали гімн Угорщини - соцмережі.
  • заспівали національний гімн Угорщини. Відповідне відео у Мережі з'явилося вчора, 30 листопада. Правоохоронці провели обшуки у представників Товариства угорців Закарпаття. Після цього Сіярто закликає керівника ОБСЄ направити спеціальну моніторингову місію в регіон.