Курсанти, які повернулись з окупованого Криму, розказали про напади і провокації

Дата публікації
Курсанти, які повернулись з окупованого Криму, розказали про напади і провокації

Курсанти приїхали з окупованого Криму

Стажери кажуть, що досі моторошно від подій на півострові.

Курсанти Житомирського військового інституту щойно повернулися зі стажування, яке проходили у військових частинах Криму. Туди їх відправили за графіком навчань ще до загострення ситуації на півострові.

Як повідомляється у сюжеті ТСН 19:30, майбутні офіцери зрозуміли, що таке присяга, і довели, що можна не зраджувати Батьківщину навіть під дулами автоматів.

Так, курсант Андрій Костенко, який нещодавно повернувся з Криму, згадує зі страхом ситуацію на півострові. "Відбувались провокації, напади, набіги, кидали якісь речі на територію. Офіцери стримано поводились, тому що розуміли, що це провокація", - повідомив курсант.

У свою чергу, Олександр Недашковський, який стажувався у військовій частині Бахчисарая, згадує, як озброєні люди в камуфляжі й масках оточили частину по периметру і висунули лише одну вимогу - присягнутися на вірність Росії.  

Він зазначив, що рідним також погрожували вбивством.

Курсанти запевняють, що не бачили жодного випадку зради присяги українськими військовими. При цьому щоранку в заблокованих частинах піднімали український прапор і співали гімн. 

Останні події в Криму ретельно вивчають тепер у військовому інституті Житомира. Наприклад, ведення інформаційно-психологічних дій і стеження за противником. "Там працюють надзвичайно добре підготовлені сили спеціальних операцій, які проводять за єдиним  задумом і планом демонстраційні дії в рамках чітко спланованої інформаційно-психологічної  операції", - сказав генерал-майор, керівник Житомирського військового інституту Юрій Даник. 

Житомирські курсанти повернулись зі стажування у Криму

Житомирські курсанти повернулись зі стажування у Криму

На моніторах комп'ютерів центру оперативного управління можна побачити все, що робиться на кожному клаптику Криму. Заглушати  сигнали супротивника, відкривати їхні бази даних, перехоплювати інформацію ворога - це обов'язковий курс навчань для курсантів. Але на озброєнні, хизуються командири, є і свої  ноу-хау. Зокрема, безпілотний літальний розвідник, який на відео передає все, над чим пролітає, перевершив навіть зарубіжні аналоги.  

Хлопці, які побували в окупованому Криму, кажуть, що тепер розуміють, чому саме обрали професію військового. Вони погоджуються виконувати завдання і працювати на захист України.

Нагадаємо, голова Служби безпеки України Валентин Наливаченко пообіцяв захист і підтримку військовим у Криму.Тим, хто був змушений підкоритися незаконним вимогам окупантів не з власної волі, керівник СБУ обіцяє розуміння та амністію.

Олена Кузнєцова, Валентин Кузнєцов, Житомир

Наступна публікація