КВУ заявив про аномальну кількість кандидатів в Раду на Луганщині, є подружні пари і мами з дітьми

На окрузі №114 зареєстровано третину від усіх кандидатів на проміжних виборах.

Комітет виборців України заявив про аномальну кількість кандидатів у депутати Верховної ради в окрузі №114 на Луганщині на довиборах, які відбудуться 17 липня.

Станом на 15 червня зареєстровано 59 кандидатів: семеро з них висунуто партіями і 52 – само висуванці, йдеться у повідомленні КВУ.

Для порівняння – у виборчому окрузі №23 на Волині зареєстровано 9 кандидатів, в окрузі № 27 (Дніпропетровська обл.) – 22 кандидати, №85 (Івано-Франківська обл.) – 12, №151 (Полтавська обл.) – 20, №183 (Херсонська обл.) – 17, №206 (Чернігівська обл.) – 24.

Загалом в окрузі №114 зареєстровано третину від усіх кандидатів в народні депутати на проміжних виборах: 59 із 163.

Серед кандидатів в депутати на Луганщині – подружні пари та мами з дітьми. Зокрема, у чотирьох пар кандидатів співпадають прізвища та місце проживання.

У Комітеті виборців переконані, що це – виборча технологія, яка дає можливість маніпулювати волевиявленням виборців у день голосування.

"Зокрема, надто великий розмір бюлетеня може ускладнити голосування виборців старшого віку. Кандидати також можуть продавати свої місця у дільничних виборчих комісіях на користь зацікавлених осіб, які прагнуть контролювати їх склад. Крім того, збільшення кількості кандидатів може призвести до додаткових фінансових витрат із Державного Бюджету України", - йдеться у повідомленні.

У КВУ нагадали, що подібна технологія застосовувалася на скандальних довиборах народного депутата в окрузі №205 у Чернігові у 2015 році. Тоді переміг висуванець від "Блоку Петра Порошенка" Сергій Березенко.

У чотирьох округах відбудуться додаткові вибори народних депутатів

В окрузі номер 27 міста Дніпропетровська вибори пройдуть через те, що народний депутат від цього округу Борис Філатов став мером Дніпропетровська. Обранець за округом 206 – Владислав Атрошенко теж став очільником міста – Чернігова. Депутати Ігор Насалик і Тарас Кутовий перейшли працювати міністрами в український Уряд, тож пройдуть вибори у Калуші та Лохвиці. Проміжні вибори призначені на 17 липня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: