Ланцюжок електронних листів зосередив увагу на союзнику Трампа під час "Міс Всесвіт" у Москві - Bloomberg

Він справжній магнат нерухомості, з сином-поп-зіркою, і амбіціями розміром із Трамп-Тауер.

Ланцюжок електронних листів зосередив увагу на союзнику президента США Дональда Трампа під час проведення "Міс Всесвіт" в Москві.

Про це пишуть Ілля Архипов і Тому Меткалф у статті "Ланцюжок електронних листів зосередив увагу на союзнику Трампа під час проведення "Міс Всесвіт" у Москві", опублікованій на сайті Bloomberg.

Він справжній магнат нерухомості, з сином-поп-зіркою, і амбіціями розміром з Трамп-Тауер, які допомогли провести конкурс "Міс Всесвіт" у Москві.

Але тепер, поява Араса Агаларова в листах, опублікованих сином президента Трампа, Дональдом Трампом-молодшим, втягнула його у бурю навколо передбачуваного втручання Кремля у вибори в США минулої осені.

У листах говориться, що в червні 2016 року Агаларов зустрічався з "державним прокурором Росії" – мабуть, посилання на генерального прокурора Росії Юрія Чайку, – який хотів передати Трампу компрометувальну інформацію про кандидата в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон. Син Агаларова, Емін, попросив помічника влаштувати зустріч між російським адвокатом і молодшим Трампом, йдеться у листах.

Агаларові заперечують твердження, які містяться в листах. "Це просто неправда, що Агаларові якимось чином виступали посередниками щодо російського уряду чи обговорювали вибори", - сказав Скотт Бальбер, адвокат, який представляє сім'ю.Кремль також заперечував, що вони були залучені до передбачуваної змови. Дональд Трамп-молодший сказав, що адвокат не був російським офіційним обличчям і не мав у своєму розпорядженні інформацію про Клінтон.

Незважаючи на це, публікація електронних листів зосередила увагу на тому, що кампанія Трампа вступила в змову з представниками російського уряду, щоб вплинути на вибори. І це знову привернуло увагу до взаємин Трампа зі старшим Агаларовим, який розділяє інтерес до гольфу, красивих жінок і свого імені на нерухомості.

ВідеоСтарший син Трампа міг отримати компромат на Гілларі Клінтон з рук росіянки

"Прекрасні дні"

Трамп і Агаларов познайомилися один з одним 2013 року, коли московський магнат витратив 20 мільйонів доларів на проведення конкурсу "Міс Всесвіт", яким тоді володів Трамп.

В інтерв'ю торік Агаларов сказав, що він і його син Емін відвідали Трампа в Лас-Вегасі 2013 року, щоб обговорити плани, а потім брали майбутнього президента в Москві на конкурсі краси в листопаді.

Старший Агаларов сказав, що вони з Трампом обговорили будівництво Трамп-Тауер – яка називалася б "Манхеттен" – заплановане поруч з головним комплексом у західній частині Москви. Пізніше Агаларов сказав, що він заморозив цей план, спочатку через ослаблення попиту в Росії, а потім – через перемогу Трампа.Трамп навіть погодився з'явитися в одному з музичних кліпів Еміна і виголосити свою коронну фразу "Ти звільнений". Через кілька місяців Трамп відправив Еміну, який також є віце-президентом компанії свого батька, привітання з днем народження на YouTube: "Ти прекрасно даєш собі раду з нерухомістю, і ти дійсно вмієш розважити".

"Ми провели, ймовірно, п'ять або шість прекрасних днів разом. Він був дуже вражений", - сказав Арас Агаларов про візит Трампа в телевізійному інтерв'ю 2015 року.

Crocus Group

Згідно з інтерв'ю в газеті 2015 року, Арас Агаларов народився в Баку, Азербайджан, коли країна все ще була частиною Радянського Союзу, продавав товари на чорному ринку, щоб підтримувати сім'ю, після смерті його батька (Агаларову було 13 років). Він перевіз свою сім'ю до Москви в 1980-х роках і, в підсумку, заснував російсько-американське спільне підприємство "Crocus International".

Він вигідно використовував свій успіх в сфері нерухомості. Його "Crocus Group" будувала торгові центри, готелі та ресторани. Його підприємства також включають елітний бренд годинників, банк і поле для гольфу (18 лунок) за межами Москви.

ВідеоСин Трампа свідчитиме перед сенаторським комітетом з розвідки щодо розмови з росіянкою2012 року Агаларов побудував університетське містечко в далекосхідному місті Владивостоці для азіатського форуму, на якому був присутній президент Росії Володимир Путін. Агаларов пізніше поскаржився, що через проекту він втратив багато коштів.

Він також був серед магнатів, обраних для будівництва стадіонів для ще одного великого кремлівського прагнення, – чемпіонату світу з футболу 2018 року. Але бюджет був скорочений, і Агаларов сказав в інтерв'ю, що не очікує від проектів прибутку.

"Ми не намагаємося заробляти гроші на стадіонах. Але мета також полягає в тому, щоб витратити наші гроші", – сказав він в інтерв'ю російській версії Forbes 2015 року. – Це просто статусний проект".

Приблизно під час візиту Трампа Путін нагородив Агаларова орденом Пошани, офіційною медаллю за внесок у ділову та благодійну діяльність. Але Путін не згадав його ім'я у своїй промові на церемонії, на відміну від інших відомих номінантів, серед яких були актори, релігійні лідери та італійський тренер з дзюдо.

Топ-100

В Росії Агаларов не вважається членом найближчого оточення Путіна, до якого входять в основному бізнес-магнати, яких лідер зустрів багато років тому в своєму рідному місті Санкт-Петербурзі.

"Агаларов не входить до десятки або двадцятки найвпливовіших бізнесменів в Росії", – сказав Михайло Виноградов, керівник Фонду політики Санкт-Петербурга, аналітичного центру. – Можливо, він у топ-100".

Незважаючи на його знайомство з Трампом, Кремль не звернувся до Агаларова за порадою про президента, і Путін скептично ставився б до будь-яких його рекомендацій, кажуть деякі російські чиновники.

"Путін – цар, який ширяє над усіма, і я не можу уявити, щоб у нього були тісні зв'язки з будь-якими олігархами, яких він не знав від самого початку, – сказав Ігор Бунін, глава Центру політичних технологій. – Дуже малоймовірно, що Путін використовував Агаларова в такому делікатному питанні".

ВідеоКрок до імпічменту: у конгрес внесли законопроект про відставку ТрампаТим не менш, Агаларов публічно продемонстрував зв'язок із прокурором Чайкою, знявши рекламу 2015 року, щоб захистити його від звинувачень у корупції, у якій порівняв його обвинувачів з нацистськими пропагандистами. Звинувачень Чайці не висували.

Чайка, своєю чергою, допоміг очолити зусилля російського уряду з протидії закону Магнітського, ухваленого 2012 року в США, який запооваджував санкції на російських чиновників, причетних до порушення прав людини. Наталія Весельницька – російська юристка, яка зустрічалася з Дональдом Трампом-молодшим у червні 2016 року після обміну електронними листами, виступала за його скасування.

Відповідаючи на запитання про зміст електронних листів, опублікованих Трампом-молодшим, представник генерального прокурора Росії сказав, що він здійснює міжнародні контакти винятково в правовому полі.

Зв'язки в Нью-Джерсі

Політичні зв'язки Агаларових переходять в особисті в їхньому рідному місті Баку. 2006 року Емін одружився на Лейлі Алієвій, дочці Ільхама Алієва, нинішнього президента Азербайджану. Емін і його дружина розлучилися 2015 року. 

У Трампа також є зв'язок з Баку. 2012 року він співпрацював з будівельною компанією в Баку, пов'язаною з керівним режимом – відомим корупцією – щодо готельного проекту, який так і не було розпочато. Адвокат "Trump Organization" розповів журналу "New Yorker", що Трамп грав пасивну роль в будівництву в Баку і був "просто ліцензіаром".

ВідеоТрамп анонсував промову щодо зустрічі сина з російським адвокатом

Зв'язки сім'ї Агаларових з Америкою були встановлені десятиліття тому. У 1990-х роках, коли в Росії зростала злочинність, Еміна відправили до швейцарської школи-інтернату, перш ніж він переїхав до Нью-Джерсі, де до нього приєдналися його мати і сестра Ірина Шейла. Емін входить до числа випускників Tenafly High School, класу 1997 року, він продовжив вивчати бізнес в Marymount Manhattan College. Батько переконав його повернутися до Росії для роботи в сімейному бізнесі 2001 року.

Агаларови як і раніше володіють багатомільйонними будинками на острові Фішер в Маямі та в окрузі Берген, штат Нью-Джерсі, за межами Манхеттена, їхній будинок в Альпіне (2,5 акра) продається майже за 7 мільйонів доларів.

За словами дочки Шейли, Агаларови більше там не живуть. "Вони живуть в Росії", – сказала вона в інтерв'ю минулого місяця.

Після виборів Агаларов сказав, що вітає перемогу Трампа, навіть якщо це означає, що його плани щодо будівництва Трамп-Тауер доведеться відкласти. "Сталося свого роду чудо", – сказав він офіційному інформаційному агентству ТАСС.

Залиште свій коментар