Лавриновича підозрюють в держперевороті від 1 вересня, а його "адвокат" заявляє, що повістки не було

У ГПУ наголосили, що надіслали документ екс-міністру за адресою проживання.

Колишній міністр юстиції Олександр Лавринович є підозрюваним у справі про захоплення влади за допомогою незаконного повернення Конституції 1996 року від 1 вересня 2017 року.

Про це повідомив начальник відділу процесуального керівництва Генпрокуратури Олексій Донський на брифінгу, передає Українська правда.

За його словами, повідомлення про підозру було здійснено в рамках чинного законодавства.

"Йому було кілька дзвінків на телефони, зокрема, на мобільний телефон, коли йому особисто повідомили, що він є підозрюваним. І було запропоновано до 17-ї години з'явитися, щоб була реалізована процедура. Він повідомив, що перебуває в горах і прибути не може", – розповів Донський.

Після цього повідомлення про підозру було скероване за актуальною адресою проживання екс-міністра.

"Ми уточнили, чи є адреса його реєстрації, зазначена в матеріалах справи, тією адресою, на яку треба направляти повідомлення, чи, можливо, варто продублювати за іншими адресами. Він відповів, що достатньо відправити за місцем його проживання", – сказав прокурор.

ВідеоПродовження справи: ГПУ повідомили Януковичу і Лавриновичу про підозру у захопленні влади

"Тож він вважається підозрюваним від 1 вересня цього року", – додав Донський.

Водночас Євген Солодко, який назвав себе адвокатом Лавриновича, написав у соцмережі, що підозра екс-міністру не вручена, також підозрюваний нібито не отримував повістки на допит.

Относительно якобы нового подозрения Александру Лавриновичу: как его адвокат заявляю, что по состоянию на 13-23 сегодняш...

Posted by Евгений Солодко on Wednesday, September 6, 2017

Прокурор Донський на брифінгу зауважив, що Солодко не є адвокатом Лавриновича.

"Для того, щоб особа стала адвокатом когось, вона спочатку має укласти договір з підозрюваним і надати ці документи органам досудового розслідування, тобто підтвердити свої повноваження захисника. На сьогоднішній день цього не зроблено", – пояснив він.

Крім того, додав Донський, Лавриновича викликали до ГПУ на допит 7 вересня, його чекають там о 14.00.

Екс-міністра, за словами прокурора, вже допитували ще задовго до вручення підозри - на стадії досудового слідства.

"На сьогоднішній день є три фігуранти, яким повідомлені підозри. Але це не межа, ми ще працюємо", - попередив він.

6 вересня генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ розслідує справу конституційного перевороту 2010 року, який призвів до захоплення державної влади шляхом розширення у повноважень президента України - на той час Віктора Януковича. У справі повідомлено про підозру екс-президенту Віктору Януковичу та екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу.

Залиште свій коментар