Лавриновичу вручили підозру: екс-міністру загрожує 15 років ув'язнення

Лавриновичу вручили підозру: екс-міністру загрожує 15 років ув'язнення

Фото: УНІАН

Екс-міністр все заперечує і посилається на положення про функції та обов'язки відомства.

Колишній міністр юстиції Олександр Лавринович отримав підозру у захопленні влади 2010 року.

Про це повідомляє кореспондент ТСН Валентина Мудрик.

Згідно з інкримінованою статею, чиновник часів Віктора Януковича може сісти за ґрати до 15 років. Процес вручення підозри тривав півтори години. Запобіжний захід не обирали. У понеділок, 11 вересня, Лавринович має з'явитися на допит. 

У підозрі йдеться про те, що Лавринович отримав від Януковича усну вказівку опублікувати нормативні акти, які затвердили повернення до положень Конституції України 1996 року, які розширили повноваження президента.  

Своєю чергою, екс-міністр всі обвинувачення заперечує. Він наголошує на тому, що це був прямий обов'язок Міністерства юстиції. 

"Була бесіда поза протоколом щодо технології подальшого просування, якщо таке буде. Про запобіжний захід не йшлось. Навіщо місяці для обвинувачення я не розумію теж. Із тим, що я ознайомився, зрозумів, що цей текст, який претендує на наукову-практичну розробку в галузі конституційного права. Це я без іронії кажу. Пошук такий є, але має багато хиб. Посилання на деякі першоджерела не коригуються між собою і є там певна підміна понять. У зв'язку з цим можу сказати, що головна моя причина появи тут - прочитати цю підозру. Це моє тлумачення того, що рішення КСУ не може бути виконано ніким, окрім того, кого воно стосується. Тобто той суб'єкт, який порушив Конституцію України під час внесення до неї змін, відповідно до цього пошуку, наукової розробки, визначається єдиним суб'єктом, який в праві виправляти свою помилку. Переводячи на людську мову, якщо суд встановив неправомірність якогось вчинку, то виправити його має лише той, хто вчинив це правопорушення. Ось така логіка викладена тут. Те, що сам КС зазначив, хто має виконувати і назвав це органами державної влади опускається з тією метою, щоб зробити таку трактовку, яка буде полягати на тому, що прийшла злочинна влада і захотіла забрати все у свої руки, і з цією метою повернула текст Конституції 1996 року, який був визнаний найкращим конституційним текстом у Східній Європі після розпаду СРСР", - заявив Лавринович.

Крім того, у підозрі йдеться і про те, що четверо суддів Конституційного Суду України були звільнені, а на їхнє місце призначені лояльні до тодішньої влади. 

Лавринович обіцяє прийти до прокуратури для ознайомлення із підозрою у справі про захоплення влади

Лавринович обіцяє прийти до прокуратури для ознайомлення із підозрою у справі про захоплення влади

Повʼязані теми:

Наступна публікація