Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Левко Лук'яненко показав ТСН історичний документ – рукопис Акта проголошення Незалежності України

Авторові Акта проголошення Незалежності України сьогодні виповнилося 87 років.

Народитися в один день із Незалежністю. Авторові Акта проголошення Незалежності України Левку Лук'яненку сьогодні виповнилося 87 років.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта одна з перших привітала Левка Лук'яненка зі святом та на власні очі побачила оригінал історичного документа. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Квіти з найщирішими побажаннями у подвійне свято Левко Лук'яненко вдома приймає від самого ранку.

Він обережно дістає із конверта заламіновані аркуші звичайного шкільного зошита. Що було, на тому і писав, виправдовується дисидент. Він мав півтори години, щоб написати та узгодити з Народною радою нині вже історичний документ.

За Акт проголосувала абсолютна більшість депутатів Верховної Ради. Тодішні комуністи сказали: "Ні" – просто побоялися. Вони були причетні до кремлівського заколоту і мали б нести відповідальність, як зрадники.

Левко Лук'яненко заперечує тезу про те, що тоді, 1991-го, незалежність для українців впала просто з неба. Дисиденти за неї відсиділи по 15 років у таборах. А нинішнє кровопролиття на Донбасі – це продовження боротьби за свободу.

Уже через 24 роки незалежності держави Левко Лук'яненко не бачить особливих помилок у своїх діях та однодумців. Вони робили все, що їм було під силу. Тоді в 1991-му їм не вдалося змінити парламент, до виконавчої влади їх не пускали. За сприятливіших обставин, можливо, хід історії молодої країни був би іншим.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Валентини Доброти.

ВідеоЛевко Лук’яненко розповів про створення Акту проголошення Незалежності України

Залиште свій коментар

Вибір редакції