Лідери "нормандської четвірки" домовилися про повне припинення вогню. Результати перемовин

Розмова  між Меркель, Олландом та Путіним відбулася у телефонному режимі. 

Сьогодні, 30 грудня, відбулися перемовини лідерів так званої нормандської четвірки -   України, Росії, Франції та Німеччини -  у телефонному режимі. Про це повідомляє прес-служба президента України Петра Порошенка.

Порошенко розповів колегам про ескалацію ситуації на Донбасі та наголосив на неприпустимості недотримання Мінських домовленостей Росією та проросійськими бойовиками.

Також український лідер закликав надати співробітникам моніторингової місії ОБСЄ доступ до всієї окупованої території та кордону. Окрім цього, президент закликав до виведення окупаційних військ з української території.

"Співрозмовники домовилися про необхідність повного припинення вогню. Вони також закликали на початку 2016 року активізувати роботу в Тристоронній контактній групі над модальностями проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей. До цієї роботи має бути долучено Бюро з демократичних інститутів та прав людини", - йдеться у повідомленні прес-служби глави держави.

Порошенко наголосив на необхідності скасування фейкових виборів в окупованих районах Донеччини та Луганщини, які призначили бойовики. Український лідер підкреслив, що вибори на Донбасі мають відбуватися за участі українських партій, українських ЗМІ, ЦВК, міжнародних спостерігачів та відповідно до всіх стандартів БДІПЛ ОБСЄ.

Український президент запропонував розгорнути на території окупованих районів Донбасу спеціальну місію Євросоюзу з дотримання миру в рамках Спільної політики безпеки та оборони ЄС. Окрім цього,  він закликав допустити на окуповані території всі міжнародні гуманітарні місії, зокрема Міжнародний  комітет Червого хреста та Організації "Лікарі без кордонів".

Лідери "нормандської четвірки" домовилися про наступну зустріч міністрів закордонних справ "Нормандської четвірки" в кінці січня 2016 року.

Також Порошенко закликав відпустити додому всіх українських заручників,  у тому числі й тих, які незаконно утримуються в Росії, зокрема Надію Савченко та Олега Сенцова.

Порошенко звернув увагу лідерів трьох країн на деструктивну торгівельно-економічну політику Росії щодо України.

До "нормандської четвірки" входять президент України Петро Порошенко, глава РФ Володимир Путін, канцлер німеччини Ангела Меркель та французький лідер Франсуа Олланд. 

Раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко та федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель скоординували свої позиції напередодні розмови у "нормандському форматі". Вони обговорили стан виконання Мінських домовленостей, наголосили на необхідності їх повного виконання, продовження санкцій та порушення режиму тиші з боку бойовиків.

Залиште свій коментар