Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Лідери ЄС погодилися з вимогами Нідерландів щодо Угоди про асоціацію з Україною - Reuters

Але навіть після цього голландський прем'єр-міністр не впевнений, що Угоду ратифікують.

Лідери Європейського Союзу домовилися врахувати вимоги Нідерландів щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на прем'єр-міністра Мальти Джозефа Муската.

"Так, є домовленість", - відповів він на питання, чи усі 28 лідерів ЄС погодилися на умови, які висувають Нідерланди.

Також це рішення підтвердив прем'єр-міністр Латвії Маріс Кучінскіс, передає Європейська правда.

"Ми взяли до уваги, в якій ситуації перебувають Нідерланди. І ми хочемо допомогти Україні. У цій ситуації у нас був тільки один шлях і ми пішли за ним, підтримавши пропозицію Нідерландів", - заявив він.

При цьому голландський прем'єр-міністр Марк Рютте все одно не впевнений, що парламент його країни ратифікує Угоду про асоціацію Україна-ЄС.

"За моєю оцінкою, якщо ми дійдемо згоди, то у мене буде шанс отримати його (рішення щодо угоди) через парламент. Але треба побачити, що буде далі, це не буде легко", заявив журналістам Рютте.

Тим часом, на сайті ЄвроПравди з'явився повний текст рішення Європейської ради щодо завершення ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Домовленість оформлена у вигляді "рішення глав держав та урядів членів ЄС", вона складається із шести пунктів.

Зокрема, йдеться, що угода "має на меті встановити тісні та тривалі відносини між Україною та ЄС на основі спільних цінностей, однак не надає статусу кандидата на вступ до Євросоюзу".

Також зазначається, що Угода "підтверджує співпрацю з Україною в сфері безпеки,... але не дає гарантії колективної безпеки або іншу військову допомогу".

Угода не дає українцям додаткове право на працевлаштування, залишаючи це право за країнами-членами ЄС. Підтверджується прихильність Євросоюзу до підтримки процесу реформ в Україні, підкреслює важливість боротьби з корупцією та реформи системи правосуддя.

Раніше повідомлялося, що Польща чинила найбільший опір вимогам Нідерландів щодо ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. ЗМІ наголошують, що проти формулювання у окремій декларації положення про те, що Угода про асоціацію не є кроком до членства України в ЄС, виступили країни Центральної і Східної Європи. Польща опиралася найжорсткіше, але згадані і такі країни як Естонія, Латвія, Литва та Чехія. Для цих країн питання членства є чутливим, оскільки вони виступають за включення України в європейську сферу впливу і бояться російської агресії.

Відео Нідерланди підпишуть Угоду про асоціацію лише за певних умов

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції