Ліквідація, об'єднання, перейменування. У Зеленського хочуть суттєво реформувати комітети Ради -  theБабель

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Майбутні депутати від "Слуги народу" розпочали тижневе навчання з державного устрою в Трускавці, і там вони отримали список комітетів парламенту, який знадобився їм для того, щоб відповісти, у якому комітеті вони збираються працювати.

Структура комітетів у Верховній Раді 9-го скликання може суттєво змінитися. Згідно зі списком комітетів, які отримали кандидати в народні депутати від "Слуги народу" в Трускавці, у парламенті можуть ліквідувати щонайменше сім комітетів, ще кілька - об'єднати, а низку - перейменувати.

Про це у понеділок, 29 липня, пише theБабель з посиланням на джерело у партії.

Зазначається, що майбутні депутати сьогодні розпочали тижневе навчання з державного устрою в Трускавці. Там вони отримали список комітетів парламенту, який знадобився їм для того, щоб відповісти, у якому комітеті вони збираються працювати.

"Судячи зі списку, команда Володимира Зеленського планує ліквідувати сім комітетів Верховної Ради та реформувати низку інших", - пише видання. 

Згідно з ним, у новій Верховній Раді не буде комітетів із таких питань:

  • європейської інтеграції;
  • культури і духовності;
  • прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин;
  • промислової політики та підприємництва;
  • у справах ветеранів та осіб з інвалідністю;
  • фінансової політики і банківської діяльності;
  • а також Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації.

Натомість має зʼявитися новий "комітет із реінтеграції". Видання припускає, що "ймовірно, йдеться про реінтеграцію окупованих територій".

Комітет будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства обʼєднають із комітетом транспорту — новостворений комітет називатиметься комітетом із питань інфраструктури. Так само обʼєднають комітет податкової та митної політики із комітетом бюджету — він називатиметься комітетом із питань митної, податкової та бюджетної політики.

Ще низку комітетів, ймовірно, перейменують. Наприклад, комітет із питань охорони здоров'я стане комітетом із питань медицини. Комітет із питань аграрної політики та земельних відносин — аграрної політики. Державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування — децентралізації та регіонального розвитку. Екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи — екології. Запобігання і протидії корупції — антикорупційної реформи. Сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму — гуманітарної політики, молоді та спорту. Паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки — енергетики та тарифів. Інформатизації та зв'язку — діджиталізації та IT.

Незмінним залишиться тільки один комітет — із питань економічної політики.

Нагадаємо, представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус заявив, що коаліція в новообраному парламенті вже сформована, і вона забере усі міністерські крісла.

Залиште свій коментар

Вибір редакції