Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Литовсько-польсько-українська бригада може стати миротворчою на Донбасі

Про такий мандат для неї хочуть домовитися в ООН президенти трьох країн.

Тристоронній оборонний саміт президентів України, Польщі та Литви закінчився в польському місті Люблін. Там у закритому форматі Петро Порошенко, Анжей Дуда і Даля Грибаускайте обговорювали питання безпеки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Основна тема заходу – захист кордонів від російської агресії. Для зустрічі трьох президентів обрали штаб-кватиру воєнізованої Литовсько-польсько-української бригади, котра базується у Любліні. До бригади входить тисяча військових із трьох країн, згодом очікують, що саме вони можуть забезпечити миротворчу місію на Донбасі. "Місія цієї бригади – реагувати на кризові військові ситуації, участь у миротворчих місіях під егідою ООН та Ради безпеки. І участь спільної бригади ми розглядали у рамках миростворчої місії на окупованих українських територіях. Всі ми знаємо одне: ми сильні, коли ми разом, і коли разом стаємо у спільну шеренгу, то значно важче зважитися на акт агресії", - наголосив президент Республіки Польща Анжей Дуда.

ВідеоУ Любліні закінчився тристоронній оборонний саміт президентів України, Польщі та Литви

Там у закритому форматі Петро Порошенко, Анжей Дуда і Даля Грібаускайте обговорювали питання безпеки. На ньому український президент заявив – розраховує, що світ посилить тиск на Росію, аби та припинила агресію проти України. 

У Любліні закінчився тристоронній оборонний саміт президентів України, Польщі та Литви

І Дуда, і президент Литви вкотре підкреслили, що свідомі того, що безпека Східної Європи починається з безпеки України. "Ми продовжуємо всесторонню підтримувати Україну, бо це йдеться не лише про вашу безпеку, а про безпеку Балтійських країн і всієї Східної Європи. Ми разом з партнерами по ЄС будемо далі тиснути на Росію, якщо агресія не припиниться, зокрема в Азовському морі. Ми будемо наполягати на введенні додаткових санкцій проти Російської Федерації", - пообіцяла Грібаускайте.

Український президент подякував за підтримку. "Ми вдячні за ту допомогу, яку відіграє голос Польщі в Раді безпеки ООН, оскільки твердо переконані, що саме миротворча місія з мандатом ООН, повноцінна місія, відповідно до стандартів Ради безпеки ООН, може забезпечити створення безпекового компонента для того, щоб почати імплементувати мінські угоди", - наголосив Порошенко. Крім президентів, на зустрічі були міністри оборони і закордонних справ трьох країн. Сама зустріч була закритою, тож про що конкретно домовилися – не повідомляють.

Кореспондент ТСН Наталія Волосацька

Залиште свій коментар

Вибір редакції