Литва закликала надати Україні ПДЧ в НАТО як компенсацію за "Північний потік-2"

Литва закликала надати Україні ПДЧ в НАТО як компенсацію за "Північний потік-2"

Associated Press

Литовський міністр вважає, що країни Заходу ще мають важелі, аби домогтися для України вигоди від завершення небажаного російського проєкту.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс назвав помилкою угоду США і Німеччини щодо російського газопроводу "Північний потік-2". Однак він вважає, що виправити такі дії можна завдяки виведенню військ РФ з України або наданням країні ПДЧ в НАТО.

Про це він заявив 22 липня, коментуючи угоду між США та Німеччиною щодо "Північного потоку-2", передає The Baltic Times.

"Я вважаю, що це (будівництво Північного потоку-2". - Ред) помилка, і ця помилка буде дорого коштувати. Бачу можливості виправити цю помилку, якби Україні був запропонований план дій щодо членства в НАТО або відкриття газопроводу було б використано як важіль, щоб вимагати виведення російських військ з території України" , - сказав Ландсбергіс.

На думку очільника МЗС Литви, "Північний потік-2" - "величезна перемога" для президента РФ Володимира Путіна,  а "за цю перемогу він повинен платити справді високу ціну".

Схожої думки представники Польщі. Речник польського президента Блажей Спіхальскій наголосив, що завдяки "Північному потоку-2" Росія отримає значний вплив на європейському газовому ринку.

Нагадаємо, що Міністерство закордонних справ Німеччини опублікувало декларацію Вашингтона і Берліна за російським проєктом "Північний потік-2". Україна через це ініціює консультації з Єврокомісією і Німеччиною.

Також Меркель обговорила з Путіним "Північний потік-2" і транзит газу через Україну.

Повідомлялося, що Зеленський на зустрічі з Байденом 30 серпня в Вашингтоні обговорить російський проект "Північний потік-2" як виклик безпеки для України і Європи.

Наступна публікація