Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Американські лобісти Зеленського, про яких він "не знає", готували візит Баканова до США – TheБабель

Баканов та партія "Слуга народу" не прокоментували ситуацію.

Американська лобістська компанія Signal Group Consulting готувала перший візит "невеликої української делегації" на чолі з Іваном Бакановим до США.

Про це пише TheБабель.

Такий висновок зробили на основі документів, оприлюднених компанією в американському Міністерстві юстиції, а також зі слів експерта Інституту Катона Дага Бандоу – він зустрічався з Бакановим під час візиту і особисто підтвердив це theБабелю. Тоді нинішній тимчасовий глава СБУ Баканов очолював партію "Слуга народу".

У документах, що подали лобісти до Міністерства юстиції США, йдеться, що їх найняв Маркус Коен від імені Володимира Зеленського та партії "Слуга народу". Згідно з  ними, візит "маленької української делегації" тривав від 15 до 17 квітня. Зокрема члени делегації відвідали офіс конгресмена Брендана Бойла і зустрілися з колишнім сенатором Нормом Колманом.

Також делегація відвідувала аналітичні центри: Центр стратегічних і міжнародних досліджень, Національну раду з безпеки і Інститут Катона. Останній делегація відвідала 16 квітня 2019 року. Вже 18 квітня в американському журналі The National Interest вийшла стаття старшого наукового співробітника Інституту Катона Дага Бандоу, в якій той навів цитати Івана Баканова.

Бондоа підтвердили theБабелю, що спілкувався з Баканова під час його візиту в Інститут 16 квітня. "Його (Баканова) супроводжували кілька радників, але саме він говорив. Їх супроводжували представники Signal, але я не пам'ятаю їхніх імен", - розповів Бандоу.

Журналісти theБабеля звернулися до Signal Group Consulting з проханням уточнити деталі візиту і імена інших членів делегації, але представник компанії Джон Проктер заявив, що до опублікованої в звітах інформації йому додати нічого.

Видання також звернулися за коментарями до Івана Баканова і партії "Слуга народу". Баканов прочитав запитання, але на момент публікації не відповів. У партії відповіді також не дали.

Згідно зі звітами, Маркус Коен заплатив за послуги Signal Group Consulting 60 тисяч доларів, а також 1371,80 долара за транспортні послуги, роботу перекладачів і харчування.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що не користувався послугами американських лобістів, мовляв, це йому не потрібно. Водночас на уточнювальне запитання, чи міг хтось діяти в його інтересах, Зеленський не дав прямої відповіді.

До цього українська служба "Голосу Америки", посилаючись на документи, подані у Міністерство юстиції США, повідомила, що команда президента України Володимира Зеленського витратила майже 70 тисяч доларів на лобістів у США у передвиборчий період. Згідно з цими документами, роботу на користь Зеленського виконувала лобістська компанія Signal Group Consulting, LLC у період між 3 квітня і 21 травня - між першим та другим турами виборів президента.

До цього, 18 квітня Радіо Свобода оприлюднило розслідування, в якому йшлося, що кандидат у президенти Володимир Зеленський найняв лобістську фірму Signal Group Consulting з Вашингтону, аби покращити свій міжнародний імідж та організувати зустрічі членів своєї команди з чиновниками в США.

За даними джерел Радіо Свобода, в передвиборчому штабі Зеленського, компанія Signal Group організовувала зустрічі для голови штабу і лідера партії "Слуга народу" Івана Баканова та економічного радника Олега Дубина.

Того ж дня у команді Зеленського спростовували це. Там заявили, що не залучали жодних лобістських компаній або агентств для організації візиту їхнього представника у США – зокрема Signal Group. Також там сказали, що Олег Дубин – не член команди Зеленського.

Залиште свій коментар

Вибір редакції