Лобіювання та "сірого кардинальства" не повинно бути – Абромавичус про очікування від влади жорстких рішень

Міністр не виключає, що може залишитися працювати в уряді за певних умов.

Міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавичус, який подав у відставку через корупцію у владі та "нав'язування" йому нардепом Ігорем Кононенком на посаду заступника Андрія Пасішника з "Нафтогазу", вимагає від влади очищення від корупційних принципів лобіювання та "сірого кардинальства". Також він чекає жорстких рішень, які допоможуть працювати не лише міністрам-технократам, а й допоможуть побороти корупцію в усій державі.

Про це Абромавичус сказав у прямому ефірі програми ТСН.Тиждень.

Міністр відповів на запитання, чи будуть економічні санкції (ненадання кредитів) від міжнародних донорів, і МВФ зокрема, якщо він не повернеться в уряд.

"Це точно не залежить від мене. Бо системні проблеми дуже глибокі. Це не те, що Абромавичус щось сказав чи не сказав. Це накопичилося за довгий період. Багато хто про це говорить і думає. Я просто це в більш яскравому форматі висловив. Але з цим обов'язково необхідно боротися. Я завжди говорив, що ми перебуваємо або в двох кроках від прориву, або в двох кроках від провалу. Ці два кроки будуть визначальними, в якому напрямку ми їх зробимо в наступні два тижні. Я вважаю, що тільки технократичний уряд здатен підняти зовсім на інший рівень", – наголосив міністр.

Він вважає, що в разі бездіяльності Україну очікує "не тільки заморожений військовий конфлікт на Донбасі, а буде заморожена економічна, реформаторська ситуація у всій Україні".

Абромавичус сподівається на важливі та жорсткі рішення.

"Нам потрібно обов'язково в найближчі два тижні кілька важливих і жорстких рішень. Вважаю, що дехто з оточення президента і прем'єра не повинні брати участь у політиці, тому що вони погіршують імідж країни, імідж президента і прем'єра. Ми могли б рухатися набагато швидше вперед, якби б такого лобіювання та "сірого кардинальства" більше не було б в українській політиці", – переконаний міністр.

Абромавичус остаточно ще не знає, чи піде з уряду. Але допускає продовження роботи в Кабміні, якщо певні його вимоги таки будуть виконані.

"На даному етапі створюється список вимог до парламенту, Адміністрації президента та уряду, виходячи з яких можна буде бачити, чи є серйозне бажання рухатися вперед. Список складається з того, що потрібно технократам, щоб спокійно працювати на благо країни в уряді. Я вважаю, що там ще багато потрібно доробити, й імплементація залишається під питанням. Але добре, що така дискусія відбувається і треба швидше її закінчувати і починати імплементувати", – сказав Абромавичус.

Детально про найгучніший політичний скандал тижня читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

ВідеоАйварас Абромавичус залишається в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: