Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Луценко назвав причину, з якої не було створено Державне бюро розслідувань

Наприкінці листопада, коли прокуратуру позбавлять функцій розслідування справ, майже 7 тисяч проваджень передавати буде нікуди.

Державне бюро розслідувань не було створено через небажання створювати органи, які розслідують корупційні злочини.

Про це заявив генпрокурор України Юрій Луценко на комітеті правоохоронної діяльності.

"Слідство треба було відокремити від прокуратури... необхідно розвести процесуальне керівництво і слідство... Але комісія не впоралася з поставленим завданням (зі створення ДБР – прим.ред.)... політики не хочуть створювати органи, які повинні боротися з корупцією. До 20.11 завершується період самостійного розслідування", - наголосив він.

За словами Луценка, наразі в прокуратурі близько 37 тисяч справ, майже 15 тисяч готуються до передачі в НАБУ, приблизно 7 тисяч - підслідність Держбюро розслідувань, яке так і не було створено.

"Я точно знаю, що швидко створити ДБР вже неможливо, навіть якщо завтра буде його голова. Це означає, що немає можливості говорити про ДБР найближчим часом", - додав очільник ГПУ.

На думку генпрокурора, треба поміняти механізм створення Держбюро розслідувань.

"Що треба зробити в законодавчому полі? З Держбюро розслідувань експеримент не вдався. Якщо до Нового року цей механізм не запрацює, не буде створено до Нового року, то необхідні законодавчі зміни для надання повноважень розслідування іншим органам", - вважає він.

Окрім цього, Луценко запевнив, що віддасть всі справи, які за законом повинен віддати до НАБУ, і залишить за своїми слідчими справи, які залишаються за прокуратурою ще протягом двох років.

"Разом зі слідчими поліції і СБУ вони будуть розслідувати нові справи", - сказав генпрокурор.

Нагадаємо, Державне бюро розслідувань могло з'явитися ще 2012 року. Тоді його прописали в Кримінально-процесуальному кодексі. Та відбір претендентів почався лише через 4 роки. ДБР перебере на себе слідчі функції, які зараз виконує прокуратура і частково СБУ. Це передусім розслідування злочинів самих правоохоронних органів – поліції, прокуратури та суддів.

Держбюро розслідувань мало запрацювати ще у березні 2016 року, але досі не почало роботу.

ВідеоДержавне бюро розслідувань поки існує лише на папері

Залиште свій коментар

Вибір редакції