Луценко не має наміру поновлювати Сакварелідзе на посаді в Генпрокуратурі

Генпрокурор назвав Сакварелідзе політиком.

Новопризначений генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що не має наміру поновлювати екс-заступника генпрокурора Давида Сакварелідзе на посаді. На думку Луценка, Сакварелідзе – "політик".

"По суті Давид політик, вибачте, політика в Генпрокуратурі може бути тільки одна, яка визначена в Конституції та інших законах України", - заявив Луценко.

Разом з тим, генпрокурор вважає, що Сакварелідзе може бути членом колегії Наглядової ради, передає Укрінформ.

Нагадаємо, 29 березня Верховна Рада проголосувала за відставку генпрокурора Віктора Шокіна. Таке рішення підтримали 289 нардепів.

Втім, перед відставкою, Шокін звільнив свого заступника Давида Сакварелідзе. Офіційною причиною звільнення назвали реорганізацію та ліквідацію посад, а також порушення їм (Сакварелідзе) правил прокурорської етики.

12 травня Верховна Рада України підтримала законопроект щодо кваліфікаційних вимог для генерального прокурора. Цим законопроектом передбачено, що на посаду генерального прокурора України може бути призначений громадянин України, який має вищу освіту та стаж роботи в галузі права, або досвід роботи у законодавчому та/або правоохоронному органі не менше 5 років.  Раніше у відповідній статті йшлося про те, що ця особа повинна мати вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менше 10 років.

Цього ж дня нардепи підтримали призначення лідера фракції  БПП у парламенті Юрія Луценка генеральним прокурором України. За нього віддали голос 264 депутати, утрималися - 16, не голосували - 33.

Від помічника депутата до генерального прокурора пройшов шлях Юрій Луценко

У велику політику Юрій Луценко потрапив із самих низів: був помічником Олександра Мороза, редагував партійну газету, став депутатом - усе  у вільний від боротьби час. Жодна найризикованіша акція, неодмінно із сутичками з правоохоронцями, не обходилася без нього. Після помаранчевої революції польовий командир Майдану Юрій Луценко очолив міліцію. Далі на нього чекала посада міністра і арешт. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: