Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Луценко перерахував свої помилки і досягнення на посаді генпрокурора

Генеральний прокурор бачить більше плюсів, ніж мінусів за результатами своєї діяльності.

Генпрокурор Юрій Луценко вважає своїм найбільшим досягненням на посаді злам старої вертикалі каральної системи.

"На сьогодні уявити собі ситуацію, коли генеральний прокурор або заступник, або обласний прокурор дає команду знищити бізнес чи політика, і це виконується через внутрішню структуру пострадянського монстра, неможливо. Чому? На сьогодні ні я, ні мої заступники не можуть нікого ні зняти, ні призначити", - наголосив Луценко у коментарі виданню "Новое время".

Луценко додав, що призначають на посади та звільняють "виключно органи самоврядування", а він лише підписує ці рішення.

Відео"Я живу в злагоді зі своєю совістю": Луценко розповів про свою діяльність у правоохоронних органах

Серед досягнень генпрокурор також назвав скасування права прокуратури виконувати функції слідства, скорочення апарату ГПУ на чверть, підвищення зарплати вдвічі та заповнення більшості вакансій у місцевих прокуратурах новими кадрами "з-поза системи".

Ще одним власним досягненням Луценко вважає процес над екс-президентом-втікачем Віктором Януковичем за обвинуваченням у державній зраді. "Бо це не просто процес над громадянином Януковичем. Це процес для всіх колишніх і майбутніх керівників держави. В цій країні вже не буде посади, яка унеможливлює покарання за скоєні злочини", - зазначив генпрокурор.

Він також називає надзвичайно важливим "те, що до 80% справ Майдану є доведеними", а 240 прямих виконавців вбивств або насильства на Майдані проти демонстрантів перебувають під судом. Водночас генпрокурор визнав, що замовники цих злочинів, "середня і вища ланка", переховуються в Росії.

"Щодо них, завдяки парламенту, ми запустили процеси заочного засудження", - додав Луценко.

До досягнень ГПУ він також відніс те, що його відомство знаходить "юридично виписані можливості підставити плече в діяльності НАБУ".

За словами генпрокурора, протягом року "ми не тільки затримали понад 9 тисяч корупціонерів, не тільки передали близько 3 тисяч справ в суди, але й отримали 1,5 тисяч вироків".

ВідеоЧергове протистояння. Луценко вважає агентів НАБУ "нелегальним угрупованням"

Водночас причиною власних помилок Луценко називає поспіх.

"Наприклад, перша спроба створення внутрішньої антикорупційної служби була наївною. Вона не вийшла. Виявилось, що треба створювати генеральну інспекцію за взірцем США, з другої спроби ми це зробили", - навів він приклад невдачі.

Генпрокурор також назвав помилкою те, що "дав себе втягнути у дискусії з НАБУ".

"Не я був ініціатором, але мушу визнати, що публічні гучні суперечки завдали шкоди усій системі. На щастя, нещодавно Артем Ситник був у цьому кабінеті, і він визнав це, і я визнав це. Зараз ми стараємося знайти спільне у нашому різному баченні законодавства. Я не можу мовчати, коли бачу порушення закону, але, з іншого боку, можна це робити дуже гучно чи не дуже гучно. Думаю, дуже гучно було хоч і спровоковано, але помилкою", - сказав Луценко.

Нагадаємо, що наприкінці листопада між НАБУ, ГПУ та СБУ розгорівся конфлікт. Працівники спецслужби затримали агента Бюро, який працював під прикриттям, під час спроби передачі хабара. НАБУ своєю чергою звинуватило ГПУ і СБУ в зриві секретної операції з виявлення корупції в Держміграційній службі.

Луценко назвав агентів НАБУ, які працюють під прикриттям, нелегальним угрупованням. Він також різко розкритикував діяльність НАБУ та його директора в Раді, звинувативши Бюро у порушеннях закону, а Ситника у тому, що він почав кампанію проти ГПУ за кордоном.

Проте пізніше Луценко заявив, що було помилкою виносити конфлікт з НАБУ у публічну площину.

Залиште свій коментар

Вибір редакції