Луценко поділився враженнями від першої зустріч віч-на-віч із корегувальницею бойовиків

Генпрокурор каже, що мив руки довше, ніж коли в нього брали відбитки пальців.

У Генеральній прокуратурі новий наглядач за місцями позбавлення волі. Ним став омбудсмен Рівненської області, правозахисник В'ячеслав Свірець, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Він перебирається до Києва. Тепер контролюватиме, щоб у в'язницях нікого не катували і добре лікували.

Генпрокурор Юрій Луценко сьогодні несподівано відвідав київське СІЗО Служби безпеки України. З ним були керівник СБУ Василь Грицак та уповноважений з прав людини Валерія Лутковська. Їм показали камери і душову.

Після скандалу з ООН, де заявили про можливе насильство в українських СІЗО, Луценко і ухвалив рішення змінити наглядача.

"Свірець – достатньо відомий правозахисник, який найближчим часом обійме цю посаду. Він уже приїхав до Києва. Думаю, це різко змінить саму атмосферу. Бо наглядом має займатися людина з-поза системи ГПУ, молода людина. Я так, просканував його Facebook, побачив, що його постійно турбують проблеми медичної допомоги, проблеми побутові", - розповів Луценко.

ВідеоВ’ячеслав Свірець став новим наглядачем за місцями позбавлення волі

Також генпрокурор поділився враженнями від спілкування з ув'язненими бойовиками з Донбасу.

"Вперше очі-в-очі зустрівся з підозрюваними бойовиками, корегувальницею вогню. Хвилини дві опановував себе. Знаючи, як поводяться терористи з нашими хлопцями в "ізбушкє" ( споруда Донсбу) чи в підземних шахтних приміщеннях, ледь стримав себе. Але ми воюємо з бандитами і варварами саме за те, щоб усі мали конституційні права. Навіть ці", - зауважив керівник ГПУ.

"В кабінеті керівника ізолятора в 2010 мені відкатували відбитки пальців. Тоді я довго не міг відмити туш. Після сьогоднішніх зустрічей мив руки довше", - розповів Луценко.

Як повідомлялося, перевірка СІЗО відбулася після заяви помічника генерального секретаря ООН з прав людини Івана Шимоновича про випадки тортур в Україні як з боку бойовиків, так і з боку СБУ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: