Луценко пообіцяв відкрити справу про держпереворот за заявою Януковича

У провадженні також буде ухвалене обґрунтоване законом рішення.

Генеральний прокурор Юрій Луценко пообіцяв, що за заявою позбавленого звання президента Віктора Януковича про вчинення державного перевороту в Україні буде відкрито кримінальне провадження.

Про це повідомляє Інтерфакс.

"Ми її, звичайно, розглянемо. Зареєструємо згідно з чинним законодавством кримінальне провадження про державний переворот, передамо до відповідного підрозділу Генпрокуратури, вивчимо і приймемо законом обґрунтоване рішення. Більш того, я зроблю все, що б це відбувалося без мого контролю", - сказав він.

Луценко зауважив, що щойно приїде на робоче місце дасть розпорядження своєму першому заступнику Дмитру Сторожуку "зробити всі необхідні дії для реєстрації цієї справи і подальшого розслідування".

Нагадаємо, 6 липня адвокати Віктора Януковича Віталій Сердюк та Ігор Федоренко заявили про вихід з судового процесу в Оболонському районному суді Києва. Захисники утікача наголосили, що від 6 липня не братимуть участі у судовому засіданні, оскільки Янукович написав заяву про те, що відмовляється від їхніх послуг.

Як уже повідомлялося, Оболонський суд Києва дозволив здійснювати спеціальне судове провадження у справі Віктора Януковича. Такий дозвіл надали через неявку Януковича, який мав би вийти з судом на скайп-зв'язок. На заочному судочинстві прокурори наполягали. 

Ще в листопаді 2016 року генпрокурор Юрій Луценко оголосив підозру у держзраді Віктору Януковичу в приміщенні Святошинського суду, будучи на прямому зв'язку з ростовським судом, де перебував президент-утікач. Янукович обвинувачується у вчиненні державної зради, пособництві представникам влади РФ, в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України. 

ВідеоЗмарнілий Янукович записав відеозвернення до українських прокурорів

Залиште свій коментар