Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Луценко пояснив, чому Тумгоєва видали ФСБ Росії

Інтерпол вважає інгуша бійцем терористичної "ІДІЛ".

Тимур Тумгоєв з високим ступенем вірогідності є учасником терористичної організації "ІДІЛ". Більше того, його соратники планували теракти на території України, свідчать документи розвідок США та Ізраїлю, надані українській стороні.

Про це в інтерв'ю ТСН.Тиждень повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко.

"Дійсно, це резонансна ситуація. Вона не проста, бо вона складається з юридичної частини і з політико-моральної частини. У цьому кабінеті за цим столом в мене відбулася зустріч із керівником Української добровольчої армії і з його побратимом із батальйону Шейха Мансура, який нібито мав зв’язок з громадянином Тумгоєвим. Ми мали з ним серйозну розмову про мораль і принципи. Моя позиція тут зрозуміла. Я, як генеральний прокурор, навіть більше скажу, як батько добровольця заявляв і заявляю: ніхто, хто воював за Україну на цій війні, не може бути виданий Росії. Підкреслюю: ніхто, хто воював на цій війні. Для того, щоб процес був прозорий я погодився з тим, що добровольці нададуть нам трьох фахівців, які в якості фахівця будуть мати доступ до матеріалів цього слідства. Вони визначили цих осіб, слідчий розгляне їхні персоналії і ухвалить відповідне процесуальне рішення", - зазначив генпрокурор.

За словами Луценка, ГПУ, ухвалюючи рішення, виходила із співпраці зі структурами Інтерполу, з яким підписана угода. "Якщо Інтерпол виставляє так звану червону картку розшуку члена терористичної організації, то вона підлягає виконанню Україною. Якщо ми хочемо, щоб терористів з "ЛНР", "ДНР" або російських найманців, які ступили на нашу землю, у всьому світі притягували за участь у тероризмі, то ми маємо першими виконувати міжнародну угоду про боротьбу з тероризмом. Тим більше, що терористи "ІДІЛ" та інших терористичних організацій, що воюють на території Сирії, є особливо небезпечними, про що заявляють наші стратегічні союзники США, Ізраїль, ЄС. Відтак просто не виконувати рішення по розшуку та екстрадиції в нас немає жодних законних та політичних підстав", - додав Юрій Луценко.

Глава ГПУ не підтримує твердження, коли не треба видавати винних у злочинах, поки триває війна з РФ. "Поясню чому: за заявами міністра внутрішніх справ і за фактичними цифрами останні місяці на територію України масово заїжджають кримінальні елементи з Росії", - додав генпрокурор Луценко.

"Яких деяких з них навіть випускають прямо з таборів, навіть кримінальних авторитетів так званих "злодіїв у законі" тільки з однією умовою: "Їдь в Україну!" Сюди намагаються наводнити кримінальним елементом з Росії. Тому накопичення російських або проросійських кримінального елементу тут не припустимо. І ми повинні їх екстрадувати", -  констатував він.

Нагадаємо, члени організацій "Свобода", "С14", "Братства» і Правого сектору кидали каміння, малювали стіни, поцупили символ справедливості, підпалили шини і сміття. Поліція та Нацгвардія відбивалися кийками, струменями води і сльозогінним газом. Тілесних ушкоджень дістали два десятки людей. Усе сталось через те, що 12 вересня українські силовики передали Росії Тумгоєва. Протестувальники твердять, що висланий уродженець Інгушетії начебто воював добровольцем в АТО. Екстрадиції Тумгоєва вимагала ФСБ РФ, а розшукував Інтерпол за підозрою в тероризмі.

ВідеоЮрій Луценко ексклюзивно розповів ТСН.Тижню про Тумгоєва та силовий конфлікт з НАБУ

Тимур Тумгоєв, з високим ступенем вірогідності, є учасником терористичної організації "ІДІЛ". Більше того, його соратники планували теракти на території України. Про це свідчать документи розвідок США та Ізраїлю, надані українській стороні - заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко в інтерв'ю ТСН.Тижню. Давній союзник Петра Порошенка не братиме участі в роботі його передвиборчих штабів і визнає тотальну війну між антикорупційними відомствами та рештою силовиків. Все по черзі - в ексклюзивному інтерв'ю Юрія Луценка. 

Юрій Луценко ексклюзивно розповів ТСН.Тижню про Тумгоєва та силовий конфлікт з НАБУ

Залиште свій коментар

Вибір редакції