Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Луценко пояснив конфлікт між ГПУ і НАБУ: в бюро недостатньо ресурів для розслідування наших справ

Генпрокурор вважає, що необхідно внести зіни до закону про НАБУ.

Національне антикорупційне бюро не має достатньо ресурсів та можливості розслідувати всі справи, які йому повинна передати для розслідування Генеральна прокуратура за законом.

Це і є причиною конфлікту між двома установами. Про це в інтерв'ю німецькому журналу "Bild" заявив очільник ГПУ Юрій Луценко.

"Проблема в тому, що моя установа набагато більша за НАБУ. У мене 10 тисяч співробітників, з них 800 — слідчих. У НАБУ — 220 детективів. Разом ми відповідаємо за 150 тисяч державних чиновників, а наразі в роботі перебуває 1,2 млн. справ", — пояснив Луценко.

"У чому полягає конфлікт з НАБУ? Фінансовий критерій зловживання для передачі справи в НАБУ дуже низький — від 30 тисяч євро. При цьому я повинен передати в НАБУ тонну паперів, які складають матеріали слідства. А там лише 220 детективів і 30 прокурорів. Якби я передавав все, то НАБУ просто б не витримало", — додав генпрокурор.

Луценко також наголосив, що налаштований на повномасштабну співпрацю з НАБУ і на доведення до суду справ щодо всіх осіб, яких НАБУ підозрює в корупції.

"І це підтверджує практика. З мого боку не було жодного випадку, коли б Генпрокуратура відмовляла в розслідуванні справи на запит НАБУ", — зазначив глава ГПУ.

За словами Луценка, він піддавався критиці не тому, що не передавав НАБУ окремі справи, а тому, що висував звинувачення проти суддів і політиків, якими хотіло займатися бюро, але не могло через недостатнє кадрове забезпечення.

"Мої співробітники заробляють в 20 разів менше, ніж детективи НАБУ. І коли вони спіймають "велику рибу", то зазвичай прагнуть власноруч передати таку справу до суду, щоб, принаймні, отримати схвальну оцінку. У цьому полягає конфлікт", — пояснив він.

За словами Луценка, рішення знайдено. "Ми зараз створюємо спільні групи розслідування і спільні прокуратури. Я їм пропоную справу, а вони міркують, хочуть вони її розслідувати чи ні. Якщо хочуть — будуть зобов'язані, якщо ні — то ні", — розповів Луценко.

Таким чином, генпрокурор виступив за внесення змін закону про НАБУ, в розробці якого сам і брав участь.

"Нам треба не контролювати НАБУ, а співпрацювати з ним або навіть конкурувати у справі боротьби з корупцією. Отже, ми пропонуємо створення "аудит-моніторингу" з трьох людей, які повинні контролювати НАБУ. Зараз ведеться справжня боротьба за те, хто стане цими аудиторами. НАБУ хоче, щоб це були його представники, а президент і більшість парламенту прагнуть, якби це були нейтральні особи — поза НАБУ. Таким способом ми досягнемо більш об'єктивного контролю", — резюмував Луценко.

Нагадаємо, нардеп Мустафа Найєм повідомив, що Президент України Петро Порошенко запропонує кандидатуру Роберта Сторча в комісію з аудиту НАБУ за квотою глави держави.

Як відомо, 16 березня Верховна Рада не поставила на порядок денний питання вибору аудитора Національного антикорупційного бюро — у сесійній залі не вистачило голосів.

Раніше глава антикорупційного комітету ВР Єгор Соболєв не дозволив розглядати на комітеті кандидатуру на посаду аудитора НАБУ Найджела Брауна, оскільки були "виявлені маніпуляції документообігом парламенту для просування пана Брауна". Також Соболєв звинувачує Брауна у зв'язках з російськими олігархами. 13 нардепів в обхід голови комітету провели засідання і проголосували за кандидатів.

Противники Брауна кажуть, що за його допомогою хочуть змістити з посади голову НАБУ Артема Ситника. Ті ж, хто голосував "за", кажуть, що затвердили двох кандидатів, окрім Брауна, ще й генерального інспектора Мін'юсту США Роберта Сторча, за якого виступає власне Соболєв.

Примітно, що пропрезидентська фракція "БПП" виступає за кандидатуру Найджела Брауна.

21 березня Рада знову не змогла обрати аудитора НАБУ з двох кандидатів.

ВідеоВР знову не призначила свого представника до складу комісії з аудиту НАБУ

Залиште свій коментар

Вибір редакції