Луценко прокоментував допит у НАБУ, який ініціювали адвокати "беркутівців"

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Луценко прокоментував допит у НАБУ, який ініціювали адвокати "беркутівців"

Associated Press

За словами генпрокурора, претензії до нього безпідставні.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко вважає безпідставними претензії, через які він прибув сьогодні на допит до Національного антикорупційного бюро України. Про це він розповів у коментарі журналістам після допиту, передає ТСН.

Допит Луценка ініціювали адвокати загиблих та постраждалих на Майдані беркутівців, серед них адвокат матері загиблого спецпризначенця Семесюка Олександр Горошинський. Він вважає, що Луценко відкликав підозру проти активіста Івана Бубенчика, який заявив, що вбивав беркутівців на Євромайдані, безпідставно. І таким чином дав суду відпустити активіста. За твердженням Горошинського, Луценко не мав права змінювати групу прокурорів у справі, які згодом змінили статтю обвинувачення у підозрі.

"Як свідок у справі, я показав про те, що головним завданням прокуратури є об'єктивне і неупереджене слідство. Друге завдання, яке з цього витікає – це ефективне слідство. В разі неефективного ведення слідства, згідно з 37 ст КПК, генеральний прокурор України має беззаперечне право змінити групу прокурорів, чим я і скористався", - відповів на звинувачення Луценко.

За його словами, підозру було змінено частково – з "умисного вбивства" на "замах на вбивство", оскільки нова група прокурорів під керівництвом заступниці глави ГПУ Анжели Стрижевської не знайшли підстав інкримінувати саме позбавлення життя. Однак, замах на вбивство є, так само, злочином особливої тяжкості.

"Адвокати беркутів та Януковича, який вже отримав вирок суду про державну зраду, просто хочуть нагадати про себе серед змін літнього клімату. Не знаю, що на них вплинуло, скажена спека чи різке похолодання, я розглядаю їхнє сьогоднішнє шоу виключно в їхній заробітчанській площині. З юридичної точки зору будь-який керівник, в тому числі і генеральний прокурор, має беззаперечне право формувати групи прокурорів", - наголосив генпрокурор.

На якому нині етапі перебуває справа та чи відомо, де перебуває Бубенчик, Луценко не відповів. Мовляв, не має права розголошувати в інтересах слідства.

Активістові Івану Бубенчику висунули нове звинувачення

Активістові Івану Бубенчику висунули нове звинувачення
Наступна публікація