Луценко просив соратників Джуліані посприяти відстороненню колишнього посла США в Україні – ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Колишній генпрокурор нібито був розлючений через критику.

Партнерів адвоката президента США Рудольфа Джуліані – Льва Парнаса та Ігоря Фрумана – схиляв допомогти у відстороненні колишнього посла США в Україні Марі Йованович колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко. Про це повідомляє NBC News із посиланням на неназваного інформованого американського посадовця

В обвинувальному акті щодо Парнаса та Фрумана, заарештованих у США, йшлося про те, що їхні спроби усунути посла були здійснені частково на прохання "одного або декількох українських чиновників". Прізвище вказаних українських посадовців не називали.

Джерело журналістів повідомило, що це був саме Луценко. Неназваний ексдипломат з досвідом роботи в регіоні повідомив  NBC, що колишній очільник ГПУ був розлючений критикою посольства США через повільний темп реформи прокуратури.

Нагадаємо, у США затримали бізнесменів радянського походження Ігоря Фрумана та Лева Парнаса – людей з оточення адвоката американського президента Дональда Трампа Рудольфа Джуліані, які, за даними ЗМІ, надавали йому допомогу у вирішення "українського питання". 

Їм висунули звинувачення у чотирьох злочинах, включаючи порушення правил фінансування виборчих кампаній, неправдиві заяви до Федеральної виборчої комісії та фальсифікацію записів. Згідно з обвинувального акту, Фруман і Парнас та їхні спільники залучали від російського донора мільйони доларів у політичну систему США, стверджуючи, що ці гроші належать їм. Окрім того, їх звинуватили у "прагненні політичного впливу не лише для просування власних фінансових інтересів, а і для просування політичних інтересів українського урядового чиновника, який домагався відставки посла США в Україні" Марі Йованович.

Раніше Associated Press повідомляло, що Парнас та Фруман також прагнули замінити Андрія Коболєва, генерального директора української енергетичної компанії "Нафтогаз", іншим топменеджером цієї компанії Андрієм Фаворовим. За даними AP, їхня мета полягала в тому, щоб співпрацювати з Фаворовим у вигідній угоді щодо експорту скрапленого газу в Україну.

Парнас і Фруман, за даними theБабель, були присутні під час спілкування адвоката американського президента Руді Джуліані із колишніми генпрокурорами Юрієм Луценком та Віктором Шокіним

Про Фрумана та Парнаса в одному зі своїх інтерв'ю говорив і бізнесмен Ігор Коломойський. Він називав їх "аферистами", які перебувають під розслідуванням у США. 

Відео Розвиток "Ukraine-Gate": у США заарештували Ігоря Фурмана та Льва Парнаса

Офіційно їх звинувачують у порушенні правил фінансування виборчої кампанії Трампа. Однак, американські ЗМІ твердять, що саме вони організовували переговори між американськими та українськими чиновниками, які призвели до початку процедури імпічменту Трампа.  

Розвиток "Ukraine-Gate": у США заарештували Ігоря Фурмана та Льва Парнаса

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції