На думку генпрокурора, домовлятися з членами банди Януковича має бути табу для будь-якої людини.
Екс-президент Грузії, лідер "Руху нових сил" Міхеіл Саакашвілі своїми телефонними розмовами із одіозним олігархом режиму Януковича Сергієм Курченком перетнув "червоні лінії".
Про це в інтерв’ю ТСН.ua, повна версія якого буде опублікована згодом, повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко.
"Я не буду зараз давати оцінку, як він працював – це не моя робота. Просто скажу, що у момент, коли мені стало відомо, що його права рука веде переговори із правою рукою Курченка – я ніч не спав. Я прекрасно розумію, до чого йде. Вони вже тоді почали обговорювати дзвінки перших осіб між собою. Ви це бачили із презентації у Верховній Раді. І я розумію, щойно він подзвонить, у мене наступить момент ухвалення рішення. І мені менше усього в житті хотілося б пред’являти…" - сказав глава ГПУ.
Луценко визнав, що мав із Саакашвілі "хороші товариські стосунки".
"Але у житті у кожної людини має бути принцип. У мене є "червоні лінії", за які я вважаю неможливо заходити нікому. Не можна за гроші банди Януковича творити політику в Україні. Не можна, ну скажімо, мститися дітям за відносини між батьками. Ну й інші лінії. У цьому випадку ця лінія – про неможливість використання мафіозних коштів. А частина з них є ще й кривавими коштами, бо Курченко зараз на Донбасі, як ви знаєте, працює в повну силу. З моєї точки зору, для будь-якого притомного політика, навіть людини неполітичної, домовлятися з Курченком про співпрацю є просто табу", - розповів генпрокурор.
Юрій Луценко додав, що після розмови між Саакашвілі та Курченком, автентичність якої підтвердила експертиза, "весь позитив Саакашвілі відійшов у спогади".
"Він сьогодні для мене є людиною, яка порушила і політичні, і юридичні табу. Політичні, бо з моєї точки зору, для того, хто хоче добра Україні, контакти з членами мафіозного утворення Януковича є неможливими. Юридичні, бо це кваліфікується як сприяння членам злочинної організації. От і все", - констатував він.
Нагадаємо, раніше генпрокурор Юрій Луценко оприлюднив запис розмови Саакашвілі та олігарха із "сім'ї" Януковича Сергія Курченка. Вони домовлялися про співпрацю. Поліція затримала Саакашвілі пізно ввечері 8 грудня і відвезла в ізолятор СБУ в Аскольдовому провулку.
11 грудня Печерський райсуд Києва відпустив на волю Саакашвілі без жодних умов. Суд відмовив прокурорам у клопотанні про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту. Саакашвілі обвинувачують у сприянні злочинному угрупованню за статтею 256 Кримінального кодексу. Йому загрожує від 3 до 5 років за ґратами.
Попередніми результатами експертизи підтверджено голоси Саакашвілі та Курченка на аудіо- та відеоматеріалах, здобутих у рамках розслідування кримінального провадження.
26 січня суд обрав Саакашвілі запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту, проте у ніч проти 6 лютого його термін закінчився.