Луценко розповів про російського мільярдера Кесаєва, який фінансував бойовиків в ОРДЛО

Луценко розповів про російського мільярдера Кесаєва, який фінансував бойовиків в ОРДЛО

Фото: Світлана Привалова/Коммерсантъ

Якщо Кесаєву буде оголошена підозра, це відбудеться у заочному режимі.

Наразі власник монопольного дистриб'ютора тютюнових виробів ТОВ "Мегаполіс Україна" (тепер "Тедіс Україна") Ігор Кесаєв перебуває на території Росії.

Про це на брифінгу повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

За словами генпрокурора, на всьому пострадянському просторі була створена штучна монополія – "Мегаполіс", в Україні від 2012 року замість конкурентного ринку була монополія.

"Я не збираюся оцінювати їхні дії в інших країнах, однак в нашій державі від 2012 року замість конкурентного ринку створилася монополія. 2012 рік, мені здається, пам'ятають усі. Хто і що сприяло тій монополії слідство встановить. Також буде оцінено дії тодішнього керівництва Антимонопольного комітету", – зазначив Луценко.

Також він відзначив, що було отримано монопольний дозвіл на продаж цигарок, що має розгалужену структуру.

"Було отримано монопольний дозвіл на продаж цигарок по всій Україні, всі інші конкуренти були або мінімізовані або задавлені. "Мегаполіс" має дуже розгалужену структуру", – додав він.

Луценко наголосив, що працювали спеціальні особи, які співпрацювали з посадовими особами України.

"Сам Кесаєв після початку війни на територію України не заїжджав, бо одразу був би затриманий Національною поліцією. Якщо йому буде оголошена підозра, все буде в заочному режимі. Насамперед слідство цікавить фінансова складова і фінансування тероризму в Україні", – сказав він.

Нагадаємо, раніше генпрокурор заявив, що компанія російського бізнесмена-монополіста вивела за кордон мільярди гривень, частина з яких була призначена саме для фінансування тероризму.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2012-го до сьогодні дійсним власником монопольного дистриб'ютора тютюнових виробів ТОВ "Мегаполіс Україна" (тепер "Тедіс Україна") є зокрема громадянин РФ Кесаєв, щодо якого рішенням РНБО застосовано санкції у вигляді заборони виводу коштів з України за кордон", - розповів він.

За словами генпрокурора, під впливом Кесаєва на ключові посади в ТОВ "Тедіс" призначено осіб, які всі свої рішення узгоджують з членом ради директорів російського ЗАТ "Завод імені Дегтярьова" - одного з постачальників зброї терористичним організаціями "ДНР/ЛНР".

Повʼязані теми:

Наступна публікація