Луценко розповів, як Янукович і  "сім'я" організували схему з "вишками Бойка"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Луценко додав, що ГПУ на цьому етапі слідства не має доказів причетності лідера фракції "Опозиційний блок" Юрія Бойка до корупційної схеми.

Екс-президент Віктор Янукович та його поплічники організували схему з розкрадання грошей "Нафтогазу" і "Чорноморнафтогазу" 2011 року.

Про це під час брифінгу заявив генеральний прокурор Юрій Луценко, повідомляє Еспресо.

Зокрема, Луценко розповів про проміжні результати розслідування справи щодо так званих вишок Бойка.

За його словами, ГПУ має кілька свідчень та інших доказів, з яких випливає, що в період з 2011-2013 роки відбувалися незаконні оборудки держкоштами "Нафтогазу" і "Чорноморнафтогазу". Відповідальність за злочини несли люди з найближчого оточення Януковича.

Один зі свідків вказав на те, що привласненням цих грошових коштів тоді займалися безпосередньо Янукович, голова Нацбанку Сергій Арбузов, власник ризької компанії Riga Shipyard Василь Мельник, голова правління "Нафтогазу" Євген Бакулін, його заступники Геннадій Юр'єв і Євген Корнійчук, глава правління "Чорноморнафтогазу" Валерій Ясюк та інші.

З матеріалів слідства стало відомо, що Янукович у грудні 2010 року разом з делегацією їздив до Латвії для налагоджування контактів. Там і відбулася зустріч з Василем Мельником. Тоді з ним і домовилися, що підконтрольна йому компанія допоможе у нелегальній закупівлі "Нафтогазом" бурових утсановок.

ВідеоУ справі про "вишки Бойка" назвали перших фігурантів

У 2010 році Чорноморнафтогаз закупив дві газобурові установки за майже 400 мільйонів доларів, але заплатив за них рівно удвічі більше. Решта грошей розпорошена по офшорках на Белізі, Кіпрі, Литві, Латвії тощо. Це кримінальне провадження розслідується уже 7 років. Останні роки справа мандрувала підрозділами ГПУ і тільки зараз з'явились перші реальні фігуранти.

У справі про "вишки Бойка" назвали перших фігурантів

Вартість установок, що коштували від $150 млн до $300 млн, хотіли завищити на $150 млн, з яких $130 млн мали отримати Янукович та поплічники, а $20 млн, ймовірно, Мельник. Арбузов, як тодішній голова Нацбанку, забезпечив надання "Нафтогазу" $800 млн для купівлі вказаних установок.

Луценко також додав, що ГПУ на цьому етапі слідства не має доказів причетності лідера фракції "Опозиційний блок" Юрія Бойка до корупційної схеми, пов'язаної з купівлею двох самопідйомних бурових установок, пише Українська правда

"Пан Бойко з першого моменту порушення цієї кримінальної справи є її фігурантом. Він був допитаний, і буде допитуватися, проте наразі ми не маємо прямих доказів його участі, крім одного важливого моменту, коли він підписував зміну фінансового плану. На цей момент у нас немає доказів, що він був обізнаний щодо злочинної схеми і немає показів про те, що він отримав кошти злочинним шляхом", – зазначив Луценко.

Нагадаємо, 2011 року держпідприємство Чорноморнафтогаз придбало дві глибоководні бурові платформи по 400 млн доларів кожна. Угоди були оформлені через посередників, що дало привід запідозрити корупцію. 2013 року норвезька фірма Ferncliff повідомила, що в 2012 році продала бурову установку через свою дочірню фірму безпосередньо Нафтогазу за 220 млн доларів, тоді як в Нафтогазі заявляли, що придбали її через Ризьку судноверф за 400 млн доларів. Бойко обіймав посаду міністра енергетики  2011 року і по його прізвищу бурові платформи охрестили "вишками Бойка". Крім того, є непрямі ознаки, що Бойко має відношення до цієї корупційної угоди.

Залиште свій коментар

Вибір редакції