Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Луценко "смачно" розкритикував Ситника і дав свої пропозиції, як залагодити конфлікт

Генпрокурор констатує, що "кримінальна відповідальність за вже допущені помилки обов'язково буде".

Генпрокурор Юрій Луценко переконаний, що керівник НАБУ Артем Ситник поїхав до США, аби там дискредитувати його та всі правоохоронні органи.

Про це Луценко сказав під час виступу у Верховній Раді.

"Артем Ситник у США розгорнув бурхливу діяльність, щоб підняти всю громадськість, зокрема, наших партнерів у спільній діяльності ФБР для дискредитації генерального прокурора та всіх правоохоронних органів України. Він заявляє, що я кинув каміння спочатку у спину, а потім, виявилось, в обличчя ФБР, заявивши їхню діяльність на території України незаконною. Це – маніпуляції зі словами. Дослівно я коментував Ситника на брифінгу: "Одна і друга - малися на увазі "бурштинова справа" і справа у Міграційній службі - операції проводились спільно із ФБР США". ФБР, як і інші наші партнери співпрацюють з нами у рамках надання правової допомоги: обмін інформацією, надання експертних висновків тощо. Але операції на території України будь-якої іншого розвідувального або правоохоронного органу іншої країни неможливі. Про це заявило і ФБР: "Ми не проводимо операцій". Я щасливий від цього", - сказав генпрокурор.

Луценко зазначає, що Ситник – молодий і недосвідчений.

"Але те, про що говорить, незважено добираючи слова Ситник, можу собі допустити, що помилився у словах. Але для чого організовувати у США цілу кампанію з дискредитації за запущеній ним самим дезінформації, для мене незрозуміло. Я думаю, що це має ознаки такого: молодий керівник молодого підрозділу, на жаль, не впорався з дотриманням чинного законодавства своєї діяльності. Замість того, щоб визнати помилки, сісти за стіл, можливо, змінити законодавство, змінити свою практику, кличе на допомогу старших товаришів, щоб вони розповіли, що насправді це не брудна речовина, а повидло", - зазначив очільник ГПУ.

Генпрокурор пропонує свій вихід із ситуації.

"Я закликаю всіх до спокою, в першу чергу керівників НАБУ, і пропоную таке: профільним комітетам підготувати закон про НАБУ, в якому відповідні статті вказати, що всі працівники НАБУ, окрім негласних штатних працівників, набираються на відкритому конкурсі. Це займе один день комітету і один день у парламенті. Взяти ліцензії та зареєструвати в СБУ всі прослуховувальні пристрої, які можна використовувати після такої реєстрації. По-третє, забезпечити обмін інформацією з САП під час всіх дій по ОРД, НСРД та інших слідчих дій. Заяви Ситника про те, що вказівки процесуального керівника Холодницького є юридично нікчемними - викинути зі свого лексикону. Публічні атаки на законні позиції правоохоронних органів мають припинитися", - сказав Луценко.

Він додав, що "на жаль, кримінальна відповідальність за вже допущені помилки обов'язково буде. В першу чергу керівника відомства, який, згідно з законом, має повноваження і обов'язок відповідати за дотриманням усіх правил, які він грубо порушив".

Раніше повідомлялося, що Ситник написав Луценку скаргу на антикорупційного прокурора Назара Холодницького.

Залиште свій коментар

Вибір редакції