Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Луценко стверджує, що до дій Савченко із підготовки терактів причетні російські військові

Генпрокурор розказав, як зброю для підготовки терактів постачали з окупованих територій.

До передавання зброї, завдяки якій народний депутат Надія Савченко планувала здійснити теракти в Києві, зокрема, розстріли у Верховній Раді та кортежу президента Петра Порошенка, причетні російські військові.

Про це під час засідання парламентського регламентного комітету заявив генеральний прокурор Юрій Луценко, передає "Українська правда". У Верховній Раді сьогодні розглядають питання притягнення Савченко до кримінальної відповідальності та її арешт. Вона також присутня в парламенті.

"Слідству стало зрозуміло, що йдеться не про маячню чи хворі фантазії політиканів. Це зовсім не сюрреалізм, це – жива, бойова зброя, якою планувалося знищити людей – як представників влади, так і просто мирних мешканців центру столиці. Йшлося про ввезення терористичної зброї "ДНР" для знищення конституційного ладу України, створення хаосу і захоплення влади", – сказав Луценко.

Генпрокурор уточнив, що зброю перевезли офіцери Збройних сил України й надали на експертизу СБУ, а потім доставили в Хмельницький на зберігання на складах "військової частини, яку змовники вважали своїми союзниками".

2 грудня 2017 року Надія Савченко та Володимир Рубан прибули до Хмельницького.

"Випробовували зброю на полігоні, де Рубан озвучив план нападу на кортеж президента з використанням крупнокаліберної гвинтівки "Топаз", яка легко пробиває броню і яка виробляється виключно в "ДНР", - стверджує Луценко.

Слідство має відеозапис, на якому зафіксоване планування терактів.

"Під відеофіксацією Рубан, а потім Савченко виклали свої плани повалення конституційного ладу через проведення терористичної атаки з мінометів на центр урядового кварталу в Києві, вчинення теракту всередині Верховної Ради з використанням отриманих від бойовиків зброї та вибухових матеріалів. Це відео сьогодні буде продемонстровано в залі Верховної Ради", - зазначив генпрокурор.

Савченко та Рубан узгодили необхідність придбання додаткового озброєння.

"У другому вантажі довозили те, чого не вистачало для мінометів, ввезених у першому вантажі. Це дало можливість точно зафіксувати місце передачі зброї та причетних до цього осіб супротивника Української держави. Від 6 березня до 8 березня автомобіль Рубана, обладнаний відеоспостереженням СБУ, перебував на окупованій території так званої "ДНР", – розповів Луценко.

Проїхавши контрольний пункт в'їзду-виїзду "Майорськ" на вантажному "Мерседес-Спринтер" без проходження належного огляду, Рубан доїхав до "нульового поста", де його зустрів "Форд" бойовиків, – і потім сів в автомобіль супроводу, а на його місце сів озброєний чоловік.

У Донецьку авто Рубана приїхало до "Міндоходів", де його залишили на ніч, а вранці автомобіль поїхав до автобази, де був завантажений, зокрема, мінами 120 мм, стрілецькою зброєю, боєприпасами "з приховуванням їх у меблях".

"Ми маємо упаковочний лист одного з цих ящиків, на якому зазначена військова частина 08819, якою керує Щедрий Микола Олексійович, позивний "Наука" – полковник Збройних сил Російської Федерації", – заявив Луценко.

За його словами, о 14:47 авто Рубана виїхало з Донецька до Горлівки, де перебувало до 23:11 на "базі дислокації військової техніки", а потім вирушило до Микитівки.

"На двох військових частинах, де завантажувалася зброя…, також є командири: підполковник Тітов Роман Борисович, позивний "Алтаєць", ЗС РФ; у Горлівці у дислокації на Свердлова, 22, – полковник ЗС РФ Бердніков Олексій Миколайович, позивний "Меркурій", прізвище-прикриття Ткаченко. Таким чином, ми маємо факти, які доводять участь Російської Федерації як ворога Української держави в наданні зброї особам, які запланували і готувалися до вчинення теракту проти вищого керівництва держави, мирного населення української столиці з метою повалення конституційного ладу", – сказав генпрокурор.

Савченко розповіла свою версію, навіщо вивозилася зброя із зони АТО.

Нагадаємо, Савченко інкримінують взаємодію із ватажками бойовиків, змову із Володимиром Рубаном, який уже під арештом, та підготовку теракту у Верховній Раді. Його метою, за версією Генпрокуратури, було фізичне знищення керівництва держави та захоплення влади. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок.

Савченко визнала, що причетна до вивезення зброї з окупованих територій та розмов про організацію терактів. Але назвала це власною спецоперацією.

Із 40-сторінковим поданням Генпрокуратури щодо притягнення до кримінальної відповідальності та арешту Савченко можна ознайомитися на ТСН.ua за цим посиланням.

ВідеоРегламентний комітет розгляне питання зняття недоторканості Савченко

Савченко інкримінують взаємодію із ватажками бойовиків, змову із Володимиром Рубаном, який уже під арештом, та підготовку теракту у Верховній Раді. Його метою, на думку ГПУ, було фізичне знищення керівництва держави та захоплення влади. Савченко визнала причетність до вивезення зброї та розмов про організацію терактів, але назвала це власною спецоперацією.

Регламентний комітет розгляне питання зняття недоторканості Савченко

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції