Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Луценко зачитав свідчення офіцерів ЗСУ, яких для перевороту вербувала Савченко

Володимир Рубан нібито передав гроші військовим для купівлі автівки, яка мала перевезти зброю.

Офіцер ЗСУ дав свідчення про те, що Надія Савченко вербувала офіцерів для вчинення терактів у центрі Києва.

Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко, пише Українська правда.

За словами глави ГПУ, у 2017 році "Рубан і Савченко вступили у змову з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, планували широкомасштабну терористичну атаку на центр столиці, де зосереджені адміністративні та житлові будинки". "Для отримання зброї Рубан і Савченко не пізніше листопада 2017 року досягли домовленості з ватажком терористичної організації "ДНР" Захарченком, який пізніше і передав зброю для цього теракту", - сказав Луценко. 

Він додав, що упродовж літа та осені Рубан і Савченко підшуковували співучасників і виконавців теракту. Так, за версією сторони обвинувачення, Надія Савченко зверталася з такою пропозицією до окремих офіцерів різних частин ЗСУ. Влітку 2017 року Савченко звернулася до офіцерів 8 полку спецпризначення ЗСУ, що дислокується у Харкові, які на момент контакту з нардепом були у зоні АТО. Йдеться про офіцерів Брезня, Захарченка, Ляща і Кота. Пропозицію нардепа вони сприйняли за маячню "неврівноваженої психічно людини". "Але коли в листопаді до цих же офіцерів звернувся Рубан, давши кошти на купівлю вантажного автомобіля для перевезення зброї з "ДНР" до України, офіцери негайно повідомили про це СБУ", - розповів генпрокурор.

"Один із офіцерів у суді надав показ, що у місто Бахмут Савченко приїхала з Рубаном. Савченко сказала, що вони поїдуть на територію ОРДЛО. У зв’язку з цим Рубан попросив придбати їм вантажний автобус та дав 8,5 тисяч доларів. Наступного дня, 20 листопада 2017 року, я передав цей автобус Рубану у Бахмуті. Рубан та Савченко проїхали на цьому авто до КПВВ "Майорське". І безпосередньо перед від’їздом Савченко розказала, що на зворотній дорозі вони везтимуть міномети", - прочитав свідчення офіцера очільник Генпрокуратури.

За словами офіцера, 23 листопада йому зателефонувала Савченко, сказала, що везе з Рубаном "з ОРДЛО міномети та зброю" і попростила офіцера допомогти їм провести це через КПВВ.

Своєю чергою, Савченко заяву Юрія Луценка спростувала.

ВідеоВінник впевнений, що Савченко завербували у російському ув'язненні

Саме через це, запевняє нардеп від БПП, Савченко повернули з російського полону, а інших політв'язнів досі утримують. Іван Вінник чекає, що у доказах прокуратури може бути вказання на зв'язки Савченко з Росією.

Вінник впевнений, що Савченко завербували у російському ув'язненні

Залиште свій коментар

Вибір редакції