Повернення "тушок". У Раді формують коаліцію за розрахунком

Показник голосів нового союзу двох фракцій повільно, але впевнено зростає.

Коаліція фракцій БПП і "Народний фронт" станом на вечір 31 березня має у своєму розпорядженні 222 депутатів. Їхня кількість протягом дня зросла, але наявного числа все ще недостатньо для формування офіційної парламентської більшості, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

До складу пропрезидентської сили увійшли колишні члени "Самопомочі". Ще вчора нардеп Павло Кишкар відмахувався від запитань про можливість цього. А сьогодні взяв і зробив це.

"Вхід мій в БПП - суто технічна дія. Тут немає ідеології чи переконань. Це суто технічно, з точки зору недопущення виборів. Для мене на сьогоднішній день – це завершення політичної кар'єри", - заявив він.

Такий само вчинок здійснив Віктор Кривенко. Він також належав до неформальної групи вигнанців із "Самопомочі". Лідером цієї групи вважається Ганна Гопко. Всього в ній п'ятеро депутатів. Згоду на цю мить надали двоє з них.

На умовах анонімності депутати, наближені до переговорів, розповідають, що грошей за перехід ніхто не пропонує. Спокушають кар'єрними перспективами.

"Планую працювати далі. Буду головою комітету, не буду – подивимось", - прокоментувала чутки сама Гопко.

Те, що вступ у фракцію нині більше схожий на шлюб із розрахунку, керівника парламентського представництва БПП Юрія Луценка не бентежить.

"Є штучний бар'єр - висувати кандидатуру прем'єр-міністра можуть виключно фракційні депутати. Якщо вже вам хочеться бути таким чесним і поза фракційною дисципліною – ввійдіть і вийдіть, заради Бога, через місяць! Але допоможіть нам пройти цей шлях зміни уряду", - закликав голова фракції.

Парламентські старожили пам'ятають, що традиція переходів із однієї фракції до іншої зародилася за попередньої влади теж задля створення коаліції.

"Раніше про таких депутатів говорили "тушки", тепер це політичні наймити, яких орендують для того, щоб збити чинного прем'єра і проголосувати за новий уряд, розуміючи, що така коаліція буде абсолютно непрацюючою", - вважає нардеп Володимир Литвин.

У президентській фракції сподіваються зібрати коаліцію цими днями і одразу подати кандидатуру Володимира Гройсмана у прем'єри. У НФ хочуть ще побачити програму дій уряду. Втім, швидкого голосування ніхто не обіцяє: цього тижня президент у відрядженні у Сполучених Штатах, наступного – в Японії. Порошенка почекають, щоб він своєю присутністю "освятив" цей союз.

Раніше Юрій Луценко заявив, що не бачить можливості проведення позачергового засідання ВР заради призначення нового складу уряду"Я сумніваюся в доцільності дострокового позачергового засідання за умови відсутності президента і за умови не до кінця сформованого уряду та програми", - пояснив він.

Тим часом журналісти поширили інформацію про можливих нових членів парламентських фракцій президентської і прем'єрської партій, котрі можуть виявитися рятівниками коаліції та загалом парламенту від розпуску.

За інформацією українських ЗМІ, нову коаліцію в Раді доручили ліпити одіозним нардепам Ігорю Кононенку і Сергію Березенку, а також заступнику голови Адміністрації президента Віталію Ковальчуку, який може увійти до нового уряду. 

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Відео222 депутати сумарно налічують фракції БПП та Народного фронту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: