Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Луценко закликав деофшоризувати економіку України і назвав зловживання Порошенка "міфом"

У фракції БПП запропонували створити робочу групу, яка розробить зміни до законодавства для деофшоризації економіки.

Створення компанії Roshen Петром Порошенком в офшорах не завдало Україні збитків.

Про це заявив лідер фракції "Блоку Петра Порошенка" Юрій Луценко під час погоджувальної ради парламенту, йдеться у його блогу на "Українській правді".

"Лише глухі політикани не хочуть чути правду про так званий "сліпий траст". Бо правда в тому, що у випадку Порошенка це була публічно оголошена дія про передачу власності свого найбільшого бізнесу до всесвітньо відомого банку, який ним управлятиме. Жодних коштів, жодних рухів у цьому трасті не відбувалося, а отже – не приносило жодних збитків для бюджету України. Всі, хто хоче це знати – знають", - наголосив він.

За словами Луценка, про можливі зловживання президентом розказують "глухі політикани, які їдять з рук олігархів, декларують 80 тисяч гривень, а живуть при цьому у палацах на 500 квадратних метрів, невідомо звідки взятих".

Депутат також закликав полишити цю тему, адже "політиканство вже вбило перспективу України в країні Голландія".

На думку Луценка, подальше "міфічне розкручування" зловживань Порошенком несе шкоду не йому, а країні.

Водночас, додав він, фракція БПП "вважає, що парламент має зреагувати на загальний всесвітній скандал з реально вкраденими грошима, які лежали на офшорних рахунках, але які не мали стосунку до президента, але можуть мати відношення до інших українських політиків та бізнесменів".

"І ми пропонуємо створити робочу групу з опрацювання законодавства, яке дозволить деофшоризувати економіку України. Таку робочу групу доцільно створити, поставити їй максимум 2-місячний термін для того, щоб парламент уже цього року вніс необхідні зміни, аби наступний бюджет був повнішим", - додав він.

Нагадаємо, із компанії Mossack Fonseca "витекли" документи, які стали основою для гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів. Ці документи виявилися в розпорядженні німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка передала їх Міжнародному консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) і Центру із дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Зараз з 20 причетних українців опубліковані матеріали про трьох - президента Петра Порошенка, екс-прем'єра Павла Лазаренка і підприємця Мохаммеда Захуре - британського бізнесмена пакистанського походження, який живе і веде бізнес в Україні.

Сам Порошенко запевнив, що не виходив за межі правового поля. Він заявив, що є першою посадовою особою в Україні, яка серйозно ставиться до декларування своїх статків й сплати податків. Він наголосив, що передав управління своїми активами до інших компаній. 

Водночас юридична фірма "Авеллум", яку Порошенко уповноважив підготувати його частку у "Roshen" для продажу бізнесу, заявила, що на сьогодні договір про створення blind trust було підписано.  Пізніше фіскальна служба також  не побачила порушень у відкритті Порошенком офшорів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції