Луценко запевнив, що Саакашвілі не будуть заарештовувати через незаконний перетин кордону

Екс-президента Грузії не екстрадують на батьківщину.

Колишнього президента Грузії та екс-голову Одеської облдержадміністрації Міхеіла Саакашвілі не будуть заарештовувати та проводити екстрадиції через те, що він із порушенням порядку перетнув державний кордон, їдучи з Польщі до України.

Про це запевнив генпрокурор Юрій Луценко, передає "Українська правда".

"Я, як генеральний прокурор заявляю - Саакашвілі не буде заарештований у цій справі, Саакашвілі не може бути екстрадований з цієї країни, поки має посвідку на постійне проживання чи інший документ, який він подав", - сказав Луценко.

Генпрокурор зазначив, що ті, хто "переправляв Саакашвілі через кордон, будуть мати проблеми з кримінальною справою, але не будуть заарештовані. Ті, хто бив українських прикордонників, будуть мати справу з кримінальною справою і будуть заарештовані. І мають сидіти сім років. Щоб усі політики затямили - можна і треба мітингувати, але при цьому не можна бити солдатів і офіцерів, які захищають кордон. Тому в цій справі - кримінал, у всьому іншому - штраф і суд", - сказав Луценко.

Раніше генпрокурор заявив, що жодних необґрунтованих арештів у "справі Саакашвілі" після порушення соратниками екс-президента Грузії порядку перетину кордону не буде.

Водночас Луценко звинуватив народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Мустафу Найєма у сприянні Саакашвілі під час перетину кордону. Суперечка між Луценком та Найємом сталася під час форуму YES в Києві. Про це передає "Громадське". Найєм зазначив, що політика президента Петра Порошенка щодо Саакашвілі є схожою до політики екс-президента Віктора Януковича до Юрія Луценка. Луценко наголосив, що Саакашвілі мав написати заяву до суду і оскаржити рішення про скасування громадянства.

Нагадаємо, 10 вересня позбавлений українського громадянства Саакашвілі, екстрадиції якого вимагає Грузія, прорвався до України з території Польщі. У цьому допомогли сотні активістів, які прорвали кордон силовиків на пункті пропуску "Шегині" та провели Саакашвілі на територію України. Відповідно паспортний контроль політик не пройшов. Нині у цій справі тривають розслідування.

Залиште свій коментар