Луценко заявив, що у слідства є відео знищення графіті часів Майдану на Грушевського

Луценко заявив, що у слідства є відео знищення графіті часів Майдану на Грушевського

Фото: УНІАН

"Наразі досліджується, хто саме знищив це графіті", - заявив генпрокурор.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у слідства є відео і фото тих, хто саме знищили графіті часів Майдану на Грушевського.

Про це пише Еспресо.TV.

"Наразі досліджується, хто саме знищив це графіті. У слідства є відео і фото, що це робили певні особи. Якщо ці особи будуть ідентифіковані як власники магазину або підлеглі, яким вказав власник, вони отримають підозри. І суд буде приймати рішення", - зауважив Луценко.

Цікаво, що власник магазину не був власником стін. Він може розпоряджатися лише внутрішньою частиною, - пояснив генпрокурор.

Скандал із революційними портретами на фасаді будинку на вулиці Грушевського набирає обертів

Скандал із революційними портретами на фасаді будинку на вулиці Грушевського набирає обертів

"Ті, хто говорять, що це лише майданівські реакції, що це відлякує інвестора, то я хочу сказати: людина, яка плюнула суспільству, має бути готова до перевірок своєї діяльності", - додав генпрокурор.

Нагадаємо, з фасаду магазину люкс-меблів "Емпоріум" на вулиці Грушевського, 4 в Києві зникли знамениті патріотичні графіті, які були нанесені під час РеволюціїУкраїнський інститут національної пам'яті готує звернення в поліцію і в Генпрокуратуру за фактом вандалізму.

3 вересня активісти зібралися під стінами елітного магазину. Графіті протрималися на стінах 3,5 року і, охоронювані Законом, були внесені до списку історичних пам'яток. Активісти запрошували власника магазину дати відповідь близько трьох годин дня, однак, він не прийшов. Потім вони розбили скляні двері закладу і залишили напис на стінах червоною фарбою: "Майдан тут був, Майдан тут і залишиться".

Також прибули активісти Національного корпусу з балаклавами і яйцями. Крім того, знесли шини, було кілька спроб їх запалити. Магазин закидали яйцями.

Київська прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом.

У 2014 році активісти намалювали графіті під час кривавих протистоянь на Грушевського. Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко були представлені у балаклаві. Вважалися символами боротьби за свободу.

Повʼязані теми:

Наступна публікація