Лукашенко дозволив застосовувати армію проти мітингувальників та вводити режим НС під час "масових заворушень"

Дата публікації
Перегляди
423
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Лукашенко дозволив застосовувати армію проти мітингувальників та вводити  режим НС під час "масових заворушень"

Фото: Associated Press

Новий закон дозволить ще жорсткіше придушувати протести в країні.

Олександр Лукашенко підписав Закон "Про зміну законів щодо захисту суверенітету та конституційного ладу", яким у разі "масових заворушень" дозволено запроваджувати режим надзвичайного стану і використовувати збройні сили.

Про йдеться на офіційному сайт Лукашенка.

Наразі, згідно з Конституцією і цим законом, підставою для запровадження надзвичайного стану (крім стихійних лих і катастроф) є наявність масових заворушень.

"До заворушень належать спроби насильницької зміни конституційного ладу, захоплення або присвоєння влади, збройне повстання, масові заворушення, міжнаціональні та міжконфесійні конфлікти, що супроводжуються насильницькими діями, які створюють безпосередню загрозу життю та безпеці громадян", - уточнюється в законі.

Також новим законом уточнюється перелік можливих надзвичайних заходів та тимчасових обмежень, що застосовуються у разі запровадження надзвичайного стану. Серед них - призупинення випуску та розповсюдження продукції ЗМІ (включаючи іноземні), встановлення особливого порядку акредитації журналістів, обмеження доступу до інтернет-ресурсів і мережевих видань.

Крім цього, розширюється коло силових органів, що залучаються до забезпечення режиму надзвичайного стану, за рахунок включення до їх числа воєнізованих організацій. Серед них - сили і засоби МНС, Слідчого комітету, Державного комітету судових експертиз та Департаменту фінансових розслідувань та Збройних Сил.

Крім того, Збройні Сили наділяються додатковими завданнями. Це боротьба з тероризмом, охорона громадської безпеки, припинення масових заворушень, забезпечення безпеки осіб та об'єктів, що охороняються.

Нагадаємо, акції протесту в Білорусі почалися після виборів президента, які відбулися 9 серпня 2020 року. Після оприлюднення даних перших екзит-полів, білоруси вийшли на акції протестів у багатьох містах країни. Вони переконані, що Олександр Лукашенко сфальсифікував їхні результати на свою користь. Почалися масові протести. 

Сам Олександр Лукашенко заявив, що готовий захищати свою країну на танку, бойовій машині піхоти (БМП) і з автоматом у руках. За його словами, дії влади щодо нейтралізації нібито терористичних груп були спрямовані на захист країни.

Яким є справжнє обличчя лукашенківської влади — "Секретні матеріали"

Яким є справжнє обличчя лукашенківської влади — "Секретні матеріали"

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
423
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація