Лукашенко із Порошенком обговорювали закриття кордону з Росією

Дата публікації
Лукашенко із Порошенком обговорювали закриття кордону з Росією

Лукашенко обговорював з Порошенком закриття кордону з Росією / Reuters

Президент Білорусі запропонував українському колезі допомогу.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко та президент України Петро Порошенко під час зустрічі у Києві обговорювали питання закриття кордону з Росією.

Про це заявив Лукашенко в понеділок, 29 грудня, журналістам у Мінську, розповідаючи про свій візит до Києва.

"Головна проблема, якщо мати на увазі ті переговори, які вели з президентом України, - розведення сторін. Є зіткнення української армії та "ополченців". Треба їх розвести мінімум на 30 кілометрів. І ось цю зону треба проконтролювати, щоб не було цих зіткнень, відвести важкі озброєння", - заявив він.

За його словами, також обговорювалася і ще одна проблема України - "закрити кордон з Росією". "Там величезна недовіра. Президент [Порошенко] прямо сказав, якби білоруси нам в цьому плані хоч чимось змогли допомогти, я би був вдячний", - сказав білоруський президент.

Лукашенко повідомив, що запропонував українському колезі вирішити, чим і як може допомогти у вирішенні цих проблем Білорусь.

Він також торкнувся підсумків нещодавнього засідання тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання в Україні 24 грудня в Мінську. "Мало про що домовилися, але щодо обміну полоненими прийняли рішення. І цей обмін, як ми бачимо в засобах масової інформації, почався", - сказав президент.

Лукашенко висловив упевненість, що зустрічі контактної групи продовжаться. "Я думаю, що не за горами наступне засідання. Але рішення по ньому не прийнято. Діватися нікуди - треба зустрічатися і домовлятися", - підкреслив президент.

Лукашенко заявив, що Білорусь не може залишатися байдужою до ситуації в Україні. "Це не чужий конфлікт. Це біля нашого порога. Ми повинні намагатися зробити максимум для того, щоб пригасити цей конфлікт. А, може, й ліквідувати його", - сказав глава держави.

"І якщо ми будемо здатні це зробити, ми, мужики, і я як головнокомандувач, ми це будемо робити. Ми самі не напрошуємося, ми туди не ліземо і ніколи не лізли. Попросять - зробимо, якщо зможемо. Не попросять - вирішуйте самі", - зазначив білоруський президент.

Наступна публікація