Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Лутковська розповіла умови обміну Агеєва на українських заручників

Вона переконана, що спочатку долю російського полоненого має вирішити суд. 

Полоненого військовослужбовця РФ Віктора Агєєва можна обміняти на українських заручників, яких незаконно утримує РФ, але лише після вироку суду щодо нього.

Про це пише УНІАН.

ВідеоМати росіянина Віктора Агеєва звернулась до Петра Порошенка з проханням помилувати сина

"Стосовно Агеєва мають пройти судові засідання, має бути встановлено його вину або невинуватість. А після того має пройти інший процес, який пов'язаний не з Мінськом, а з Російською Федерацією. Я б виступала за те, щоб повторилася процедура (обміну російських диверсантів Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва – ред.), адже ми вже створили прецедент", – уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

22 липня матір Віктора Агеєва зустрілася зі своїм сином у Старобільському СІЗО на Луганщині, де він наразі утримується. Для Агеєва, який заявив, що самовільно підписав контракт із "ЛНР", ця зустріч була несподіванкою.

Перед тим, як Агеєв побачив матір, він зустрівся із журналістами (російськими та іноземними), яким заявив, що точно не знає, скільки росіян було у його бригаді. Однак того ж дня глава СБУ Василь Грицак назвав імена й позивні 15 росіян, які були у бригаді Агеєва і воювали на боці бойовиків. За словами Грицака, ця інформація збігається з показами полоненого. 

Наразі Агеєву інкримінують тероризм.

Як відомо, у Луганській області затримали російського військовослужбовця Віктора Агеєва, якого, за даними ВВС, викликали на службу в Алтайському краї. Його матір, друзі і колишні товариші по службі підтвердили, що після строкової служби той залишився служити в армії за контрактом, який підписав у березні 2017 року. 

Матір Агеєва наполягала на тому, що її син перебував на службі у ЗС РФ і навіть отримав у травні цього року звання єфрейтора. Тоді як у міноборони РФ заявили, що полонений українцями в Луганській області росіянин торік звільнився в запас. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції