Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Лутковська у відкритому зверненні розкритикувала дії силовиків при розгоні мітингувальників під Радою

Правозахисники підтримали ініціативу уповноваженої з прав людини.

Правоохоронці порушили низку прав людини при ліквідації наметового містечка на вулиці Грушевського в Києві минулого тижня. Про це йдеться у відкритому зверненні у зв’язку з порушенням прав людини при ліквідації наметового містечка під стінами Верховної Ради України, розміщеному на сторінці уповноваженого ВР із прав людини Валерії Лутковської.

"Інформація, отримана в результаті моніторингу та з відкритих джерел, свідчить про наявність обґрунтованих підстав стверджувати, що в діях правоохоронців вбачається низка грубих порушень прав людини, гарантованих Конституцією України", - стверджується в тексті. Там наголошується на порушення права на мирні зібрання, "адже ухвала суду не передбачала припинення зібрання, яке тривалий час зберігало характер мирного". Тому, на думку авторів документа, правоохоронцям слід було скерувати зусилля на локалізацію порушників громадського порядку, а не припиняти силовим шляхом мирної акції в цілому.

ВідеоКерівники України влаштували політичні змагання на тлі розгону наметового містечка

Ухвалити закон про антикорупційний суд – з таким гаслом готувалися підпалити шини, а коли не вдалося, то пішли на прямі зіткнення з поліцією. Результат: 14 правоохоронців шпиталізовано з різними травмами, точна кількість потерпілих з наметового містечка невідома. З іншого боку, мета була досягнута, Верховна Рада оцінила запал протесту і ухвалила закон про антикорупційний суд у першому читанні.

Керівники України влаштували політичні змагання на тлі розгону наметового містечка

Крім того, порушеними називаються право на свободу слова (з огляду на тілесні ушкодження, отримані журналістами), право на людяне поводження (наявність серйозних черепно-мозкових травм), право на особисту свободу (затримання без належних підстав). "Звертаємо особливу увагу на те, що відбулось грубе порушення Закону України "Про Національну поліцію", яким поліцейському заборонено наносити удари по голові, шиї, ключичній ділянці, статевих органах, попереку (куприку) і в живіт. Залишається проблемою неможливість ідентифікувати особу правоохоронця, який порушує права людини. Ця проблема залишилась невирішеною з 2013 року навіть при наявності відповідного положення в Законі України "Про Національну поліцію". Окремо звертаємо увагу на неприпустимість цинічних висловлювань окремих посадових осіб, які публічно висміюють порушення прав людини. Враховуючи це, є підстави сумніватись у проведенні об’єктивного розслідування вказаних подій", - наголошується в документі.

Уповноважена із прав людини закликала генерального прокурора до "швидкого та ефективного розслідування подій" та публічне звітування його ходу, Верховну Раду – до "вдосконалення законодавства щодо ідентифікації поліцейських та військовослужбовців Національної гвардії", а уряд – до унормування дій правоохоронців під час проведення масових заходів. Правозахисні організації запрошено долучатися до звернення, і під текстом уже з’явилися підписи керівників 14 структур, серед яких є "Центр громадянських свобод", "Всеукраїнський антикорупційний альянс" та інші.

Залиште свій коментар

Вибір редакції