Лутковська звинуватила представників "ЛНР" у зриві домовленостей щодо обміну утримуваними особами

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нині у переговорній групі сподіваються домовитися під час відеоконференції.

Представники "ЛНР" зруйнували домовленості щодо обміну утримуваними особами.

Про це заявила представниця України з гуманітарних питань у Тимчасовій контактній групі у Мінську Валерія Лутковська під час брифінгу в Офісі президента.

"Ми вчора (18 грудня - прим.ред.) погодили велику кількість деталей, технічних нюансів, деяких болючих для усіх сторін питань. Але практично в останній момент всі домовленості були зруйновані представниками Луганська", - наголосила вона, відмовившись говорити про деталі.

За словами Лутковської, у зв’язку з цим їй важко спрогнозувати, що відбуватиметься до кінця року.

"Ми працюємо на те, щоби використати всі можливості задля того, щоб виконати наш обов’язок перед родинами тих, хто перебуває сьогодні в полоні і виконати рішення "нормандського саміту", - запевнила переговорниця.

Водночас Лутковська відмовилась назвати точну кількість українців, які наразі підтверджені для обміну утримуваними особами.

"Списки є... Ми працюємо з конкретними списками. Єдине, що я не буду говорити цифри, враховуючи те, що вони постійно змінюються... Ми постійно працюємо над тим, щоби підтвердити якомога більше людей, тому що це формула всіх підтверджених на всіх підтверджених. Відповідно, ми зацікавлені в тому, щоби отримати якомога більше підтверджень громадян України, які незаконно утримуються під вартою на території Донбасу. (Обмін полоненими до кінця року) і є предметом наших переговорів. І для того, щоб чітко сказати "так", потрібно завершити всі інші можливості, які сьогодні надаються переговорній групі, зокрема, шляхом відеоконференції", - зазначила вона.

Також переговорниця уточнила, що нині у списках на обмін більшість українців, яких утримують на окупованих територіях.

"Серед них є і цивільні, і військові", - резюмувала Лутковська.

Брифінг представників України в ТКГ Олексія Резнікова та Валерії Лутковської щодо результатів зустрічі у Мінську.

Брифінг представників України в ТКГ Олексія Резнікова та Валерії Лутковської щодо результатів зустрічі у Мінську.

Опубликовано Офіс Президента України Четверг, 19 декабря 2019 г.

Нагадаємо, 18 грудня у Мінську відбулися переговори Тристоронньої контактної групи щодо ситуації на Донбасі. Результати невтішні – домовитися про обмін утримуваними особами не змогли.

Відео Ні дати, ні списків: ТКГ у Мінську не змогла вирішити питання щодо обміну полонених

Обмін полоненими все ще може відбутися до нового року - не виключають учасники переговорів у Мінську. Надія є, але дату не узгодили. Про обмін за формулою "всіх встановлених на всіх встановлених" домовилися  лідери "нормандської четвірки" на переговорах  у Парижі 9 грудня. Втім, на першій же зустрічі тристоронньої контактної групи у білоруській столиці стало зрозуміло - втілити домовленості вельми непросто.

Ні дати, ні списків: ТКГ у Мінську не змогла вирішити питання щодо обміну полонених

Раніше, 9 грудня, в Парижі відбулася зустріч лідерів Німеччини, Франції, України та Росії. Це - перший "нормандський саміт" з осені 2016 року. У ніч проти 10 грудня лідери "нормандської четвірки" дали разом пресконференцію та оприлюднили спільну заяву

Володимир Зеленський під час спілкування з пресою назвав головною перемогою саміту в Парижі обмін полоненими до кінця року у форматі всіх на всіх, але визнав, що цього "замало". Сторони під час зустрічей також обговорили "газове питання", контроль кордону на Донбасі, а також домовились про наступний саміт протягом чотирьох місяців.  

Повну хронологію перемовин "нормандської четвірки" читайте за цим посиланням

Залиште свій коментар

Вибір редакції