Ляпас і головний біль для ЄС. Що іноземні ЗМІ пишуть про референдум у Нідерландах

Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ляпас і головний біль для ЄС. Що іноземні ЗМІ пишуть про референдум у Нідерландах

Фото: Getty Images

Уряду країни доведеться дослухатися до результатів голосування, вважають журналісти. 

За попередніми результатами референдуму у Нідерландах 61% учасників голосування висловилися проти Угоди про асоціацію України з Євросоюзом. Явка становила 32% – цього достатньо, аби визнати референдум таким, що відбувся.

Утім, за повідомленнями іноземних ЗМІ, своїм голосуванням жителі Нідерландів виступали не лише проти асоціації. Так, агенція ВВС побачила у голосуванні на референдумі шанс для місцевих жителів висловити своє розчарування у ЄС, зокрема, його прагнення до розширення, попри недоліки у демократії.

Попри те, що на референдумі була дуже низька явка - близько 30%, результати голосування підтвердили перемогу євроскептиків. Один із учасників кампанії проти голосування за асоціацію України та ЄС описав результати голосування як "ляпас європейському монстру".

Вплив референдуму на угоду для України поки незрозумілий. Прем'єр-міністр країни Марк Рютте заявив, що результат волевиявлення не ігноруватимуть,  і тепер буде влаштовуватиме відкриті дискусії з лідерами ЄС про те, як діяти.

ABC News також наголосило на тому, що результати референдуму демонструють скептичне ставлення місцевих жителів до Євросоюзу.

"Схоже, голландці сказали ні європейській еліті і ні щодо договору із Україною. Початок кінця ЄС", - наводить видання цитату антиєвропейського парламентаря Гірта Вілдерса.

Також політик висловив думку, що голосування голландців дасть іншим громадянам сигнал щодо сумнівів про перебування у складі ЄС.

Голландські противники угоди про асоціацію Україна-ЄС стверджують, що її кінцевою метою є членство  України в ЄС і заявляють, що блок не повинен мати справу із українською владою через широко розповсюджену корупцію в країні. 

Натомість прихильники угоди вважають, що угода сприятиме зростанню торгівлі та боротьбі із корупцією, а також поліпшить ситуацію з правами людини в "колишній радянській республіці" на неспокійній східній околиці Європи. Вони також говорять, що для ЄС важливо реалізувати цю угоду для підвищення стабільності на своїх кордонах.

The Guardian пише, що глава уряду Марк  Рютте і партнери по коаліції  закликали до голосування на користь договору. Натомість президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, попередив, що голосування проти  "може відкрити двері  до континентальної кризи"

За опитуваннями громадської думки напередодні голосування щодо угоди про асоціацію з Україною, жодна зі сторін не мала великої переваги. Видання наголошує, що результати референдуму Нідерландів щодо асоціації можуе принести "головний біль" Євросоюзу. 

Агенція AFP пише, що наслідки негативного голосування на референдумі матимуть і українська влада, і уряд Нідерландів, який очолює Марк Рютте.  

"Я бачу в угоді з Україною трохи більше, ніж супутній збиток", - наводить агенція слова  Аарона Матта, старшого наукового співробітник Гаазького Інституту аналітичного центру глобальної справедливості.

Голандське Видання Dutch News пише, що прихильники референдуму не зацікавлені в Україні і бачать у  голосуванні спосіб стимулювати антиєвропейські настрої серед голландців. Напередодні голосування, міністри відмовилися сказати, що вони будуть робити, якщо більшість людей проголосує проти угоди про асоціацію.  Проте, більшість політичних партій погодилися, що уряд повинен визнати результати референдуму, якщо явка буде більше 30% виборців.  

Видання Wall Street Journal написало, що результатами голосування на референдумі голландські виборці відтіснили знакову торгову угоду  Європейського союзу з Україною, що є ознакою занепокоєння ЄС, що зростає, в одному із основних членів блоку.

Як повідомлялося раніше, остаточні результати референдуму будуть відомі лише за тиждень. У вівторок, 12 квітня, після оголошення офіційних результатів, про свою позицію заявить голландський уряд. Адже референдум не має прямої дії, він носить лише консультативний характер. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація