Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Люди сиділи на голодному пайку". Коваль розповів, як Янукович деморалізовував армію на догоду РФ

Зменшення боєздатності ЗСУ було частиною плану російської агресії.

Збройні сили України на момент початку російської агресії фактично не були у стані боєготовності.

Про це заявив колишній виконувач обов'язків міністра оборони Михайло Коваль під час допиту в Оболонському райсуді Києва щодо справи Януковича. Нині він обіймає посаду першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

За його словами, усього у складі ЗСУ було 117 з'єднань і частин, з яких 56 – готові 11 – частково готові 50 - були не готові.

Він наголосив, що з боку Росії була проведена заздалегідь запланована потужна міжвидова операція, одною із частин якої було зниження потенціалу ЗСУ.

Коваль додав, що за часів перебування Віктора Януковича на посадах президента і прем'єра були знищені частини, які стояли на східних рубежах, наприклад бригади в Артемівську (тепер - Бахмут, ред.), Луганську, Трьохізбенці та інших населених пунктах. Також він наголосив, що за ці роки фактично не стало сухопутного військового корпусу і в Криму: військові були переведені до інших міст чи розформовані їхні з'єднання.

"Верховний головнокомандувач не провів жодного стратегічного навчання, командно-штабного. Під його егідою не було проведено ні одного навчання з бойовою стрільбою на рівні бригади. Такого не знали ЗСУ, щоб за чотири роки, щоб бригада не пройшла з авіацією по полігонах. Ні на одній колегії я не знайшов присутність головнокомандувача в Міноборони. Я скажу, що настрої проти Віктора Федоровича (Януковича, - ред.) в армії були дуже сильні", - зауважив Коваль.

Колишній виконувач обов'язків міністра оборони наголосив, що впав рівень і військової освіти, була зруйнована інфраструктура. 

"Фактично люди сиділи на голодному пайку в ЗСУ... Солдату давалося на пайок те, за що хліба не можна було купити... Не було, що одягнути (мобілізованим, - ред.): тільки один камуфляж, кепочка куца, ні взуття, нічого не було, ні теплого одягу", - зауважив він.

Коваль додав, що була знищена система мобілізації. Збори резервістів від 2010 до 2014 року не проводилися.

"Тому ми потім отримали трагедію, коли шосту бригаду роззброїли люди Гіркіна в Краматорську, бо в цій роті було три кадрових військовослужбовці. Всі інші були так звані резервісти", - сказав він.

ВідеоНа суді про держзраду Януковича випливли нові подробиці анексії Криму та розстрілу протестувальників

Сьогодні понад три години допитували колишнього голову СБУ Валентина Наливайченка, а зараз свідчить екс-міністр оборони Ігор Тенюх. Вони очолили силові відомства одразу після втечі Януковича. Наливайченко розповів, що ФСБ при Януковичі працювали у Криму.

На суді про держзраду Януковича випливли нові подробиці анексії Криму та розстрілу протестувальників

За словами Коваля, військові були пригнічені.

"Розумні пішли в бізнес. Лишились хлопці служити, яким не було куди йти. Маленька заробітна плата,.. незабезпеченість житлом, негативний приклад того, що сталося з "Беркутом" і з внутрішніми військами. Це були кинуті головнокомандувачем і продані структури. Армія це все бачила. Це був страх у офіцерів", - зазначив заступник Турчинова.

"Коли люди Гіркіна стріляли під Слов'янськом в офіцерів СБУ й убили альфівця, одна із рот 80 окремого аеромобільного полку думала - стріляти чи не стріляти. Люди не були готові до цього. Уже лежало тіло капітана-альфівця бездиханне, уже по ним вели вогонь, а вони ще задумувались...", - зауважив Коваль.

Також він навів приклад з бригадою під Оленівкою, коли "приїхали сепаратисти, з ними побратились, горілочки попили, а потім їх, як свиней, пробачте, розстріляли, царство їм небесне".

"Армія не була готова. Вона була деморалізована", - підсумував Коваль.

ВідеоУ суді над Януковичем Чубаров детально описав події в Криму

Кримськотатарські депутати та депутати "Партії регіонів" домовилися зібратися зранку 27-го лютого 14-го року, але на світанку очільник управління СБУ Криму повідомив Чубарову про захоплення кримського парламенту чоловіками у балаклавах із великою кількістю зброї. Рефат Чубаров припускає: хто ці люди, тоді не знав навіть майбутній самопроголошений прем'єр Криму Аксьонов.

У суді над Януковичем Чубаров детально описав події в Криму

Раніше екс-керівник СБУ Валентин Наливайченко заявив у суді, що окупація Криму з 20 лютого здійснювалася збройними силами РФ, насамперед, військовими Чорноморського флоту РФ в кількості 24 тисяч осіб.

Залиште свій коментар

Вибір редакції