Людина вмирає. Собчак, Познер та інші росіяни попросили Путіна помилувати Сенцова

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Під листом поставили підписи 12 відомих діячів.

Російські культурні діячі та журналісти підписали звернення до президента РФ Володимира Путіна із закликом помилувати українського режисера та політв’язня Олега Сенцова. Відповідний текст оприлюднений на сайті "Эхо Москвы". 

У зверненні, адресованому безпосередньо російському гаранту, відомі росіяни просять помилування для українця і закликають "проявити милосердя".

"Людина вмирає. Ми не думаємо, що вина його настільки велика, щоб за неї давали 20 років. Він щирий і чесний у своїх переконаннях - його безстрокове голодування це доводить. Необхідно проявити милосердя, щоб врятувати людське життя", - вказано у тексті.

Також у зверненні Путіна закликають "пом'якшувати політичний клімат у країні" та "миритися з сусідами".

Підписали лист анімаційні режисери Юрій Норштейн та Костянтин Бронзит, режисери Андрій Звягінцев, Павло Лунгін, Олександр Сокуров, Олексій Учитель, Валерій Тодоровський, Олексій Федорченко, телеведуча Катерина Мцітурідзе, журналіст Володимир Познер, опозиційний політик Ксенія Собчак та акторка Чулпан Хаматова.

Як повідомлялося раніше, 25 серпня 2016 року українського режисера Олега Сенцова засудили загалом до 20 років ув'язнення у колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до здійснення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ. 

28 травня у Федеральній службі виконання покарань заявили, що Сенцов погодився на підтримувальну терапію. Цю інформацію підтвердив адвокат українця Дмитро Дінзе.  

31 травня Ксенія Собчак повідомила, що мала розмову відеозв'язком із Сенцовим. Він виглядав худим та блідим, у нього випали два зуби через голодування.   Лікарі, які стежать за станом здоров'я  політв’язня, попередили, що після 30 дня його голодування йому почнуть заливати до носа поживну суміш   

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції