Макрон та Меркель засудили дії Путіна щодо Навального, однак підтримали будівництво "Північного потоку-2"

Макрон та Меркель засудили дії Путіна щодо Навального, однак підтримали будівництво "Північного потоку-2"

Associated Press

Французький очільник заявив, що діалог з Москвою як і раніше важливий для "миру, безпеки і стабільності" в Європі.

Лідери Німеччини і Франції негативно відреагували на рішення РФ щодо видворення європейських дипломатів за участь в акціях на підтримку Олексія Навального, однак заявили про продовження будівництва газопроводу "Північний потік-2".

Про це пише Politico.

Зазначається, що президент Франції Еммануель Макрон і канцлерка Німеччини Анґела Меркель під час спільної відеоконференції засудили рішення Росії вислати дипломатів зі Швеції, Німеччини та Польщі за їхню участь в акціях протесту проти ув'язнення критика Кремля Олексія Навального.

Вони також спільно розкритикували президента Росії Володимира Путіна за його ставлення до Навального. "Я рішуче засуджую все, що сталося, від отруєння Навального до висилки дипломатів. Я вважаю, що дипломатична напруженість не може бути вирішена таким чином, і я заявляю про свою солідарність з трьома країни, чиї дипломати були вислані", - наголосив Макрон. 

Водночас французький очільник заявив, що діалог з Москвою як і раніше важливий для "миру, безпеки і стабільності" в Європі.

"Я можу тільки погодитися з цим, - підтримала його Меркель. - Ми вважаємо, що те, що трапилося з Навальним, далеко від верховенства закону. Ми засуджуємо його ув'язнення, а тепер і вислання дипломатів з Німеччини, Польщі та Швеції. Ми також залишаємо за собою право подовжувати санкції, особливо проти фізичних осіб".

Однак на запитання про те, чи можуть дії Путіна зірвати будівництво газопроводу "Північний Потік-2", який піддався критиці з боку низки союзників Німеччини, зокрема США, Меркель відповіла, що позиція уряду ФРН поки залишається незмінною.

"Ми поділяємо думку, що ми не повинні ставати енергетично залежними від Росії в односторонньому порядку, - сказала канцлерка, зазначивши, що, на її думку, "стратегічно необхідно" продовжувати переговори з Москвою.

"Я вважаю, що нічого не можна сказати про "Північний потік-2", який зараз майже завершено, без дуже тісної координації між Німеччиною і Францією, - додав Макрон. - Ми продовжимо спільну роботу з розробки європейської енергетичної стратегії".

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас також засудив висилки, заявивши, що таке рішення Кремля "ще більше погіршує відносини з Європою", і що, беручи участь у акції протесту, німецький дипломат "виключно виконував свій обов'язок по отриманню інформації про події законним шляхом". "Якщо Російська Федерація не перегляне цей крок, він не залишиться без відповіді", - додав очільник німецького МЗС.

Міністерство закордонних справ Польщі заявило, що їхній дипломат протестував "проти корупції в Російській Федерації та висловлював підтримку Олексію Навальному". У відомстві пообіцяли "вжити відповідних заходів", якщо рішення не буде скасовано.

Водночас в МЗС Швеції спростували заяву Росії про те, що їхній дипломат брав участь в демонстраціях.

Тим часом депутат Бундестагу від Християнсько-демократичного союзу і голова комітету Бундестагу із зовнішньої політики Норберт Реттґен закликає до мораторію на добудову російського газопроводу "Північний потік-2". 

Як повідомлялося, Росія висилає західних дипломатів на тлі візиту глави зовнішньо-політичного відомства Євросоюза.

Відповідне рішення у російському МЗС ухвалили у той самий день, коли до Москви з візитом приїхав Жозеп Боррель. Покинути країну мають троє працівників амбасад Польщі, Швеції та Німеччини - нібито за те, що брали участь в акціях на підтримку опозиціонера Навального.

Новини світу: Росія висилає європейських дипломатів на тлі візиту Жозепа Борреля

Новини світу: Росія висилає європейських дипломатів на тлі візиту Жозепа Борреля