Мало знищити ІД, потрібно протистояти її відродженню - Україна в ООН

ІД використовує онлайн-платформи для вербування та навчання.

Терористичне угруповання "Ісламська держава" зазнає краху на полі бою в Сирії та Іраку, воно вдається до інших форм екстремістської діяльності та вербування послідовників, тому цьому необхідно ефективно протистояти.

Про це заявив під час засідання Ради Безпеки ООН Постійний представник України при Організації Володимир Єльченко, - пише Укрінформ.

За його словами, ІД використовує онлайн-платформи для вербування та навчання, а також приватні форуми для поширення своєї ідеології. У цьому зв'язку український дипломат висловив ряд пропозицій щодо зменшення можливостей впливу терористів в онлайн-мережах. По-друге, за його словами, просування антиекстремістських настроїв зменшить ефективність вербування з боку терористів та залучення ними нових послідовників. По-третє, "заохочення тісних контактів з місцевими громадами матиме велике значення для допомоги ранньому виявленню елементів радикалізації та застосуванню необхідних заходів, щоб зірвати терористичні змови".

Що стосується фінансування тероризму, доповіді ООН зазначають, що основне джерело доходів ІДІЛ – це контрабанда вуглеводнів з регіонів, окупованих терористами, продовжив дипломат. Це явище хоч і зменшилося за обсягами, однак продовжує існувати. У цьому зв'язку представник України наголосив на важливості більш детального вивчення ситуації та представлення її в доповідях генсека ООН.

Єльченко додав,що значну загрозу становлять іноземні бойовики-терористи, які повертаються до своїх країн із зон бойових дій. ІД несе поразку на полі битви, однак ця організація демонструє здатність до змін форми своєї діяльності та відродження. Тому, підкреслив Єльченко, міжнародне співтовариство повинне вивчити цей урок та розробити життєздатну стратегію, яка запобігатиме відродженню ІД у інших формах та місцях.

Нагадаємо, що бойовики терористичного угруповання "Ісламська держава" взяли відповідальність за кривавий теракт у столиці Великобританії.

ВідеоТерористи розстріляли парламент і підірвали мавзолей у Тегерані

 

Залиште свій коментар