Екс-нардеп попросив Порошенка відреагувати на "фальсифікування справ".
Підозрюваний у створенні злочинної організації та розкраданні коштів екс-нардеп Микола Мартиненко, якого суд відпустив на поруки 15 депутатів та чотирьох міністрів, закликав українського президента відреагувати на дії НАБУ та САП, назвавши їх "філіалом грузинської мафії" та "дешевим піар-агентством".
Про це він заявив в ефірі одного з українських телеканалів, пише "LB.ua".
"Я хочу звернутися до президента, щоб він відреагував... НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура сьогодні перетворилися на філіал грузинської мафії. Це дешеве піар-агентство займається тим, що фальсифікує справи, кидає людей за ґрати і жодної справи не доводить до кінця. Жодної боротьби з корупцією немає, є дешева піар-агенція, яка грається в політику", - наголосив екс-нардеп.
Також Мартиненко запевнив, що доведе свою невинність і притягне до кримінальної відповідальності керівництво НАБУ.
Зазначимо, у суботу, 22 квітня, під час засідання Солом'янського райсуду Києва у справі про обрання Мартиненку запобіжного заходу він заявив, що "терміново прибула команда контролерів за діями НАБУ на чолі з соратником Саакашвілі Сакварелідзе".
"Це свідчення системної залежності НАБУ від групи, яку в керівному складі бюро представляє Гізо Углава. Цей факт слід зафіксувати всім, хто стежить за діяльністю НАБУ, і усвідомити, що Бюро використовують як інструмент політичної боротьби і для розвалу коаліції", - додав він.
На думку екс-нардепа, метою таких дій є проведення дострокових парламентських виборів, "щоб привести в парламент свою політичну силу".
"Для Ситника і Углави вже зарезервовані місця в партії Саакашвілі-Лещенка", - сказав Мартиненко.
Нагадаємо, 20 квітня детективи НАБУ та прокурори САП затримали двох осіб — екс-депутата Миколу Мартиненка та його спільника Сергія Перелому за підозрою створення злочинної організації та привласненні та розтраті майна, через що ДП "СхідГЗК" завдано збитків на суму 17,28 млн дол США.
За версією слідства, у 2013-2016 роках Мартиненко, користуючись службовим становищем, мав причетність до створення злочинного угруповання, яке привласнило державні кошти. ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" уклало контракт із компанією-посередником, підконтрольною екс-нардепу, на постачання уранового концентрату за завищеними цінами. В НАБУ зазначають, що внаслідок цієї оборудки державі було завдано збитків на 17,28 млн доларів США.
Сам Микола Мартиненко назвав звинувачення проти нього сфальсифікованими за вказівкою директора НАБУ Артема Ситника.
У суботу, 22 квітня, суддя Бобровник відпустив колишнього нардепа Миколу Мартиненка на поруки 15 народних депутатів та чотирьох міністрів, постановивши звільнити його з-під варти.
Своєю чергою у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі запевнили, що подадуть апеляцію на рішення суду.