До кінця року домовленості з підприємцями мають набути форми закону.

Силовики мають створити ефективний зворотній зв'язок з представниками бізнесу. На цьому наголосив президент України Петро Порошенко під час зустрічі з вітчизняними та іноземними підприємцями.

Як повідомляє прес-служба глави держави, Порошенко звернувся до генерального прокурора Юрія Луценка з проханням вивчити питання створення "гарячої лінії" у прокуратурі з питань припинення тиску на бізнес. На думку президента, ГПУ повноважна збирати інформацію про неправомірні дії щодо підприємців з боку всіх силових структур країни. "Я думаю, що усіх вражає образ підприємця з пістолетом біля скроні. І цей пістолет може бути не лише від правоохоронців, а й від негідників в камуфляжі, які рейдерськи захоплюють Україну", - заявив український лідер.

ВідеоСБУ прийшла з обшуками в офіс інвестиційної компанії "Dragon Capital"

Президент закликав силовиків змінити алгоритм роботи з підприємцями, котрі підозрюються у фінансових правопорушеннях. "Пройдіть судове оскарження, захистить свою позицію, дайте можливість сплатити, і дійте тільки в цьому алгоритмі. Не може бути людей в камуфляжі і балаклавах, якщо немає запиту на добровільне надання інформації, і підприємство, відповідно до рішення суду, цю інформацію надало", - сказав Президент коментуючи обговорення щодо перевірок бізнесу з боку правоохоронних органів.

Порошенко закликав керівників силових структур уважно поставитися до його слів, а бізнесменів – звертатися до Адміністрації президента у випадку порушення їх прав. "Я прошу це сприйняти, як жорстку вказівку президента. І я, і Уряд, і прокуратура, як структура, яка здійснює нагляд за діями силовиків, будемо на це реагувати. Причому реакція буде – публічна", - пообіцяв він і додав, що Верховній Раді необхідно зробити окремий день голосування з питань дерегуляції, а в розробці відповідних рішень мають брати участь представники бізнесу.

Президентську ініціативу підтримав прем'єр-міністр Володимир Гройсман, який у соцмережі назвав проведену зустріч "відвертою і конструктивною". "Маски-шоу стоп! Домовились, що всі силові структури відмовляться від застосування силових операцій на підприємствах. Бізнес не може відчувати впевненість, коли є ймовірність будь-яких атак, в тому числі з боку держави", - заявив глава уряду.

Також Гройсман запевнив, що до завершення року буде погоджено та схвалено проект закону про Службу фінансових розслідувань, яка стане єдиним органом з повноваженнями економічного контролю, а МВС, СБУ та інші структури будуть позбавлені цих функцій. "Радо вітаємо бажання профільного парламентського комітету підготувати проект закону і готові всебічно допомогти в його підготовці та в подальшому обговоренні на експертному рівні", - запевнив керівник Кабміну.

Залиште свій коментар